8η θέση για τον Ηλία Περικλή στην γενική της Σαλαμίνας

Ολοκληρώθηκε το «Hellas Salamina Island MTB Race–UCI S2»

Ο Περικλής Ηλίας κατέκτησε την 8η θέση της γενικής κατάταξης του Διεθνή 3ήμερου αγώνα «Hellas SalaminaIs land MTB RaceUCIS2», που ολοκληρώθηκε με επιτυχία στα Κανάκια Σαλαμίνα, με διοργανωτής τον ΑΣ Πρωτέας, υπό την αιγίδα της ΕΟΠ και της UCI, σε συνεργασία με τον Δήμο Σαλαμίνας.

Μεγάλος νικητής ήταν ο Γάλλος Στεφάν Τεμπιέρ, Νο 28 στην παγκόσμια κατάταξη, δεύτερος καλύτερος Έλληνας ήταν ο Δημήτρης Αντωνιάδης που κατετάγη 14ος, ενώ καλύτερη Ελληνίδα η Βαρβάρα Φασόη που ήταν 8η, με νικήτρια στις γυναίκες την Γιάνα Μπελομόινα (Ουκρανία).

Οι ξένοι αθλητές και αθλήτριες –που ξεπέρασαν του 30- έμειναν έφυγαν ενθουσιασμένοι από την διοργάνωση, δηλώνοντας ότι θα είναι παρόντες και του χρόνου, αλλά και ότι θα φροντίσουν να αυξηθεί αισθητά αυτός ο αριθμός.

Η τελική γενική κατάταξη, μετά τα τρία σκέλη (ατομική χρονομέτρηση, crosscountry, 25 χλμ.):