Νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου επί του Στρατωνίου (Βίντεο)

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής πέτυχε η ομάδα του ΑΟ Αγρινίου που επικράτησε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Σ.Α. Στρατωνίου με 64 – 51. Οι παίκτες του Χρήστου Μυριούνη έδειξαν αγχωμένοι, όμως ταυτόχρονα πολύ παθιασμένοι κυνηγώντας κάθε φάση και έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Από το ξεκίνημα η ομάδα Αγρινίου μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 10 – 2, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 10 – 10 με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 18 – 15 υπέρ μας. Στο δεύτερο δεκάλεπτο με σερί 10 – 2 οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 28 – 17 και έκλεισε το ημίχρονο με διαφορά 8 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του ΑΟ διατηρούσε σταθερά διαφορά κοντά στους 10 πόντους και έφτασε στη νίκη με 64 – 51.

Δεκάλεπτα: 18 – 15, 37 – 29, 49 – 42, 64 – 51.

Διαιτητές: Δημόπουλος – Κοτσίρης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 8, Μπερερής 12(1), Κυριλής Θ., Μουρατίδης 11(2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Γκρέκας 4, Μήτσου 6, Σταύρου 17(3), Κασαμπαλής 6, Τάγκας.

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Γιάννης Χατζούλης): Σπείρας 3(1), Μητσάκης 8(1), Σερέτης, Καραμανώλης, Δελίδης 5(1), Πονόπουλος, Σαμαράς, Φλιάτης Ι. 5, Λευκαδίτης 11(1), Φλιάτης Γ. 4, Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 13.