Ήττα στη Γέφυρα για τον ΑΟ Αγρινίου

Για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε στη Γέφυρα από τον τοπικό καλαθοσφαιρικό σύλλογο με σκορ 68-60.

Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα του Αγρινίου πήρε διαφορά μέχρι και 17 πόντους. Όμως στο 3ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πλησίασαν στο σκορ και λίγο πριν το τέλος προηγήθηκαν και κράτησαν τη νίκη.

Δεκάλεπτα : 12-16, 14-22, 22-11, 20-11

Διαιτητές : Ντούρας – Μπακάλης

Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Δημήτρης Ροδάς) : Καζαμίας, Γιαμούκης 2, Κολοκοτρώνης 10(2), Γαρέζος 8, Παπαδόπουλος 5, Σιώπης 18(5), Σαραντίδης, Ταουσάνης 10, Μπρουσάλης, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 15(1), Ιωαννίδης

VIVECHROM A.O. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος) : Τασόπουλος 10, Μπερερής 3(1), Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 12(2), Γκρέκας 3, Κυριλής Δ, Τάσσος 9,  Κασαμπαλής 4, Μήτσου 6(1), Σταύρου 11(1), Ρέντζιος, Τάγκας