Ήττα για τον ΑΟ Αγρινίου από το Ανατόλια με 75-62

Για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας o ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε εκτός έδρας από το Ανατόλια με σκορ 75 – 62.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα του Αγρινίου να χάνει στα πρώτα 45 δευτερόλεπτα με τραυματισμό το Γιώργο Μπερερή, όμως στο πρώτο δεκάλεπτο βρήκε λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκε με 19 – 10.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 37 – 31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το σκορ έφτασε στο 58 – 40, ενώ στην τελική της αντεπίθεση η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου μείωσε μέχρι τους 8 πόντους, όμως δεν κατάφερε να πλησιάσει περισσότερο και γνώρισε την ήττα.

Δεκάλεπτα: 10 – 19, 27 – 12, 21 – 9, 17 – 22.

Διαιτητές: Μελανίδης – Ντόγκας.

Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Πέτρος Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 19, Βλάχος 5(1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 11(2), Ζαφειρούδης 2, Συμεωνίδης 3, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 7, Ζώτος 5, Βεργίνης 10(2), Καραποστόλου 13(3).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 2, Μπερερής, Κυριλής Θ. 11(1), Μουρατίδης 8(1), Γκρέκας 12(2), Κυριλής Δ. 3, Τάσσος 14, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 4, Σταύρου 4, Ρέντζιος, Τάγκας.