Νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου επί της Ελίμειας/Δηλώσεις Διαμαντάκου (Βίντεο)

Για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου το Γ.Σ. Ελίμειας με σκορ 79 – 69. Αυτή ήταν η 12η νίκη για την ομάδα του Αγρινίου που ανέβηκε στους 34 βαθμούς.

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου προηγήθηκε με τη διαφορά να φτάνει σε διψήφια τιμή στο δεύτερο δεκάλεπτο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 20 πόντους με τους γηπεδούχους να διατηρούν το προβάδισμα και να φτάνουν στην τελική επικράτηση.

Δεκάλεπτα: 25 – 17, 19 – 12, 23 – 21, 12 – 19.

Διαιτητές: Μακρόπουλος – Ελ Ανύ.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 12, Μπερερής 11(1), Κυριλής Θ. 3(1), Μουρατίδης 7(1), Γκρέκας 14(2), Κυριλής Δ. 6(2), Τάσσος 10, Κασαμπαλής 8, Μήτσου 2, Σταύρου 4, Ρέντζιος, Τάγκας 2.

Γ.Σ. ΕΛΙΜΕΙΑΣ (Αλέξανδρος Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας 16(4), Σούπουρας 6(2), Τσιάμης 6, Πεχλιβανίδης, Κούβελας 18(3), Τσούκας 6(2), Μούσιος, Μαλιούρας 6, Μακρής 11.

Οι δηλώσεις του προπονητή της ομάδας του ΑΟ Αγρινίου Γιάννη Διαμαντάκου μετά τον αγώνα με το Γ.Σ. Ελίμειας.