Νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου στην πρεμιέρα της Β΄ Εθνικής

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα του ΑΟ Αγρινίου κέρδισε με 68 - 62 τον Ερμή Λαγκαδά.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 13 - 17, όμως στη συνέχεια η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου πήρε προβάδισμα κάνοντας σερί 10 - 0 και έκλεισε το ημίχρονο με διαφορά 10 πόντων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αγρινίου διατήρησε τη διαφορά και έφτασε στη νίκη με το τελικό 68 - 62.

Δεκάλεπτα: 13 - 17, 24 - 10, 14 - 12, 17 - 23.

Διαιτητές: Τσιαπλής - Κατωτικίδης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 3, Σταμίρης, Μιχάλογλου 11(1), Καπινιάρης 13, Τσατάς, Σταμούλης 5(1), Γκρέκας 6, Μήτσου 18(4), Ψαράς 10(2), Σαρρής 2.

Μ.Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Δημήτρης Τσούρμας): Μήνου 3, Παπαπασχάλης, Μάρουσιτς 25(4), Τσιρογιάννης 12, Ράπι, Παρίτσης 13(2), Καμαριώτης 5, Πλιούκας, Γκαμούρας 4, Χριστοδούλου, Κωνσταντινίδης.