Πέρασε με άνεση από τον Μακεδονικό ο ΑΟ Αγρινίου

Για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε εκτός έδρας το Μακεδονικό με σκορ 82 - 55.

Αυτή ήταν η 5η νίκη της ομάδας του Αγρινίου που την φέρνει στους 11 βαθμούς. Από το ξεκίνημα του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά και στο ημίχρονο προηγήθηκαν με +14.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιάννη Διαμαντάκου συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό φτάνοντας στο τελικό +27.

Δεκάλεπτα: 15 - 19, 10 - 20, 18 - 26, 12 - 17.

Διαιτητές: Δημάδης - Χατζηχαρίσης.

Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Μύθου): Χαλάτσης 7, Κοντσές 8, Μπαρζού 7, Κουντουρατζόγλου 11, Τσινόπουλος 6, Τασούδης, Κομματάς, Καραθανάσης 2, Ουλουσίδης 3(1), Καλογεράτος 7, Ιωαννίδης, Χαντζίδης 4.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 12, Μιχάλογλου 20(1), Καπινιάρης 6, Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 15(2), Μήτσου 14(3), Ψαράς 10(2), Σαρρής, Σταμίρης.