''Πέρασε'' και από τη ΧΑΝΘ ο ΑΟ Αγρινίου

Για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου πέτυχε την 11η νίκη της επικρατώντας εκτός έδρας της ΧΑΝΘ με σκορ 80 - 68.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, ενώ στο δεύτερο η ομάδα του Αγρινίου πήρε προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 38 - 26. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο τρίτο δεκάλεπτο και στο 30ο λεπτό προηγήθηκαν με διαφορά 2 πόντων.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου κυριάρχησε και με επιμέρους σκορ 26 - 12 έφτασε στη νίκη με το τελικό +12.

Δεκάλεπτα: 17 - 16, 9 - 22, 30 - 16, 12 - 26.

Διαιτητές: Ντούρας - Μπακάλης.

ΧΑΝΘ (Γιώργος Ζαφειρούδης): Ντίνος 4, Χονδρόπουλος 15(4), Παπαδόπουλος 3, Ζαφειρούδης 7(2), Γεωργάκης 12, Πέτροβιτς 14, Δεληγιώργης 9(1), Βλαγκόγιας 4.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 25(2), Μπερερής, Μιχάλογλου 17, Καπινιάρης 7, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 6(2), Γκρέκας 10(1), Μήτσου 8(2), Ψαράς 3, Σαρρής 4, Σταμίρης.