Νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου επί των Μαχητών Πεύκων

Για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων με σκορ 70 - 57 και παρέμεινε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου προηγήθηκε με 19 - 12 στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στους 2 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι άνοιξαν την διαφορά σε διψήφια τιμή και την διατήρησε ως το τέλος φτάνοντας στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 19 - 12, 11 - 16, 20 - 9, 20 - 20.

Διαιτητές: Δημόπουλος - Ασλανίδης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 21(2), Καπινιάρης 9, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 13(2), Μήτσου 12(3), Ψαράς 1, Σαπλαούρας, Σταμίρης.

Α.Ε.Π.Σ. ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Λευτέρης Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 8(2), Καραγιαννίδης 2, Παλιαχάνης, Δήμας, Μαυρίδης 7(1), Χατζημιχαηλίδης 9(1), Κλωνάρας 2, Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής, Μητσάκης 6(2), Λαζάρου 4, Ελευθεριάδης 17(3).