Εκτός έδρας νίκη επί του Τρίτωνα για τον ΑΟ Αγρινίου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Την 3η νίκη της εκτός έδρας και 8η συνολικά στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε η ομάδα μας κερδίζοντας με 68 - 54 τον Τρίτωνα.

Από το ξεκίνημα του αγώνα η ομάδα μας μπήκε μπροστά στο σκορ και πήρε διαφορά 11 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Ο Τρίτωνας μείωσε στους 8 στο ημίχρονο και στους 4 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Η ομάδα μας δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλό της και έφτασε τη διαφορά στους 15 πόντους στο 35ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 10, όμως η ομάδα μας ξαναέφερε τη διαφορά στα όρια των 15 πόντων φτάνοντας στη νίκη με το 68 - 54.

Επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα μας στις 22 Φεβρουαρίου, που υποδέχεται το Χαρίλαο Τρικούπη στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου.Δεκάλεπτα: 13 - 24, 13 - 10, 16 - 12, 12 - 22.

Διαιτητές: Παντελίδης - Μαλαμάς - Τσακαλογιάννης.

Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ (Μιχάλης Μιχελάκος): Κούτουλας 6(1), Γάργαλης 8, Καλαντζής 2, Κόκκαλης 12(1), Παπαρέγκας 5(1), Χανιώτης, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 2, Σπυριδάκης, Κουκουνιάς 7, Βερτούδος, Στανόγιεβιτς 12.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 5(1), Μπερερής 6, Μιχάλογλου 8(2), Χατζηνικόλας, Φραντσέσκι 13(3), Γκρέκας 8(1), Γιαννακίδης 12(2), Κασσιούμης 6, Σταματογιάννης 9, Ψαράς 1, Σταμίρης, Χρήστου.