Α ΕΣΚΑΒΔΕ: Ένα βήμα πριν γράψει ιστορία το Καναλάκι

Το Καναλάκι έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην Ναύπακτο και έκανε το 1-0 επικρατώντας με 77-55 και θέλει 1 νίκη για να ανέβει για πρώτη φορά στην ιστορία του στην Γ Εθνική.

Ουσιαστικά το παιχνίδι τελείωσε από το πρώτο ημίχρονο όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν χάρη στην πολύ καλή τους άμυνα με 32-17.Στην επανάληψη στο τρίτο δεκάλεπτο ουσιαστικά τελείωσαν ολα με το σκορ στο 52-30 για να ερθει το τελικό 77-55.

Επομενο ματς στην Ναύπακτο. Η πρόκριση κρίνεται στις 2 νίκες. Απο τους νικητές ο Μπαρτζώκας ειχε 25 πόντους ενώ απο τον ΠΑΣ ο Βαφειάδης σημείωσε 20.

Δεκάλεπτα:Α:14-9 Β:18-8 Γ:20-13 Δ:25-25

Καναλάκι (Τζομάκας): Νιφόρος, Κρικώνης 10, Τατσης 3, Κασκάνης 9(2), Σταύρος 4, Γειτονας 2, Μπαρτζώκας 25, Ιωάννου 13(1) , Πάνου 11

ΠΑΣ Ναυπάκτου (Σταθατος): Φούντας 3(1), Βαφειάδης 20(3), Αλεξανδρής 3(1), Μίχος 7, Ασημακόπουλος 2, Σταμάτας , Ζησιμοπουλος 3(1), Σταθατος Π. 4, Βαρελάς, Δούρος 10, Νακόπουλος 3, Κατσικάς