Νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου στη Βέροια (Βίντεο)

Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα του ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στη Βέροια τον τοπικό Φίλιππο με σκορ 80 – 70. Αυτή ήταν η 12η νίκη μας και 6η εκτός έδρας με την ομάδα του ΑΟ με 33 βαθμούς ισοβαθμεί στην 4η θέση με τον Α.Σ. Ευρώπη Πευκοχωρίου.

Η ομάδα του Χρήστου Μυριούνη μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με διψήφια διαφορά κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 29 – 13. Στο δεύτερο δεκάλεπτο με επιμέρους 20 – 18 η διαφορά έφτασε στους 18 πόντους. Οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου μείωσαν στους 10, όμως η ομάδα του Αγρινίου είχε τις λύσεις στην επίθεση, διατήρησε τη διαφορά και έφτασε στην τελική επικράτηση.

Δεκάλεπτα: 13 – 29, 31 – 49, 51 – 61, 70 – 80.

Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Φουτζήλας.

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Τσεσμετζίδης, Τόκας, Τσιμίδης, Βάλλιος 6(2), Παπαδόπουλος 13, Κοθράς 15(2), Σιολόγκας 26, Θεοδωρίδης 7, Σταυριανίδης 3.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 7, Μπερερής 12(2), Τάσσος 14, Πουρνάρας, Μπαρούχας 7(2), Σταμούλης, Γκρέκας 6, Μήτσου 6, Γκόβας 24(5), Μακρής 4(1).