Νίκη και 4η θέση για την ομάδα του ΑΟ Αγρινίου

Στην 4η θέση του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας τερμάτισε η ομάδα του ΑΟ Αγρινίου κερδίζοντας στην τελευταία αγωνιστική εκτός έδρας το Ανατόλια με σκορ 64 - 62. Η νίκη αυτή ήταν η 19η για την ομάδα του Χρήστου Μυριούνη που έφτασε τους 49 βαθμούς και τερμάτισε στην τετράδα στην τελική βαθμολογία.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Αγρινίου μείωσε τη διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο και με τη συμπλήρωση 30 λεπτών προηγήθηκε με 2 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τον Α.Ο.Α. να έχει μικρό προβάδισμα το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος φτάνοντας στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 20 - 12, 36 - 29, 46 - 48, 62 - 64.

Διαιτητές: Δημάδης - Ελευθεριάδης.

ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Πέτρος Γκαϊτατζής): Ξενιτίδης, Πρωτούλης 6(2), Βρέττας 11(3), Σιώπης 3(1), Γαλανίδης 10(2), Μπίλιος, Συμεωνίδης 13, Αζίζης 1, Σταματογιάννης 10(1), Τζουβάρας 3, Βεργίνης 4, Κοτσάνος 1.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 6(2), Μπερερής 6(1), Πουρνάρας, Δασκαλάκης, Τάσσος 10, Γκρέκας 10, Μήτσου 22(5), Μακρής 10.