Φιλική ήττα στην Πάτρα για τον ΑΟ Αγρινίου από τον Απόλλωνα

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στην Πάτρα η ομάδα μας ηττήθηκε από τον Απόλλωνα Πάτρας με 60 – 50.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τον Απόλλωνα να κρατάει μικρό προβάδισμα και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με διαφορά 6 πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας πλησίασε στον πόντο, όμως οι γηπεδούχοι με σερί 7 – 0 στα τελευταία λεπτά προηγήθηκε με 8 πόντους στο 30ο λεπτό. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διατήρησαν τη διαφορά και έφτασαν στη νίκη με το τελικό 60 – 50.

Για την ομάδα μας δεν αγωνίστηκε ο Νάσος Γκρέκας που αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού.

Δεκάλεπτα: 20 – 15, 31 – 25, 48 – 40, 60 – 50.

Διαιτητές: Παναγιώτου – Δημόπουλος – Κωνσταντινίδου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Δημήτρης Παπαδόπουλος): Μπαζίνας Α., Μαστρογιαννόπουλος 2, Ματαλών 12(1), Μπαζίνας Π., Αποστολίδης 3, Κασπίρης 1, Παπαβασιλόπουλος, Βρμπτανς 14(1), Γόντικας 7, Σίνης 8(1), Χείλαρης 7(1), Αναγνωστόπουλος 6.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 9, Στάνκοβιτς, Μουρατίδης 5(1), Σταμούλης, Τάσσος 3, Κυριλής 2, Μήτσου 9(2), Σταύρου 13(1), Κασαμπαλής 7, Ρέντζιος.