Ήττα για τον ΑΟ Αγρινίου από τον Εθνικό για το Κύπελλο

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Στο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της Α΄ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος η ομάδα μας ηττήθηκε από τον Εθνικό στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου με 55 – 70. Η ομάδα μας μπήκε καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 8 – 2 και 10 – 5, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ τους 18 – 12.

Η ομάδα μας ξαναπήρε προβάδισμα στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου, έφτασε τη διαφορά στους 5 πόντους λίγο πριν το ημίχρονο και στην ανάπαυλα το σκορ ήταν 31 – 29. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν και στο 30ο λεπτό το σκορ ήταν 41 – 50.

Η ομάδα μας μείωσε στο 49 – 52, όμως στη συνέχεια ο Εθνικός ανέβασε τη διαφορά και έφτασε στη νίκη με 70 – 55.

Δεκάλεπτα: 12 – 18, 31 – 29, 41 – 50, 55 – 70.

Διαιτητές: Δημόπουλος – Κωνσταντινίδου.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 10, Στάνκοβιτς, Μουρατίδης 16(2), Γκρέκας, Σταμούλης, Τάσσος 2, Κασαμπαλής 9, Μήτσου 2, Σταύρου 12, Ρέντζιος, Κυριλής 2.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ (Βαγγέλης Βλάχος): Καρακωσταντάκης 2, Μάρτζος 9(3), Σκιαθίτης, Τσούτσος 19(4), Λάανε 9(3), Μαραγκίδης 1, Οικονομόπουλος 13, Μαχαίρας 13, Περσίδης 4, Σκλήβας, Φίλα.