Με το δεξί στη νέα Χρονιά το Τμήμα Παίδων του Χ.Τρικούπη

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του το Τμήμα Παίδων του Συλλόγου μας καθώς επικράτησε σήμερα στο Κλειστό Γυμναστήριο της πόλης μας της Α.Λ.Φ.Α. '93 με σκορ 45-29.

Οι μικροί μας αθλητές ξεκίνησαν δυνατά και κατάφεραν αποδίδοντας όμορφο μπάσκετ να έχουν σταθερά το προβάδισμα, κλείνοντας το ημίχρονο με διαφορά 13 πόντων (Σκορ Ημιχρόνου 28-15).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ζώνη των φιλοξενούμενων προβλημάτισε τους αθλητές μας και σε συνδυασμό με την αστοχία τους από την περιφέρεια , επέτρεψαν στους μικρούς αθλητές της Α.Λ.Φ.Α. να ροκανίσουν τη διαφορά φτάνοντας την στους 6 πόντους (35-29) , 3 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Σε εκείνο το σημείο η αποφασιστικότητα και η ψυχραιμία των παιδιών μας έκρινε το παιχνίδι καθώς με ένα σερί 10-0 κλείδωσαν τη νίκη.( Τελικό σκορ 45-29 )

Πολλά και θερμά συγχαρητήρια στους μικρούς μας αθλητές που κατάφεραν να ξεκινήσουν με νίκη στο Πρωτάθλημα Πάιδων.

Πολλά συγχαρητήρια επίσης και στους αθλητές της Α.Λ.Φ.Α. '93 για την εξαιρετική τους εμφάνιση.

Σήμερα, το παιδικό μας Τμήμα αγωνίζεται για το Πρωτάθλημα Παίδων στο Αγρίνιο με αντίπαλο τον Παναιτωλικό στις 18.00.