Νικηφόρο ξεκίνημα για την ομάδα U21 του Χαρίλαου Τρικούπη

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Α’ Όμιλο της Β’ Εσκαβδε η under 21 ομάδα μας καθώς επικράτησε του Γ.Ο.Αμφιλοχίας το απόγευμα του Σαββάτου στο κλειστό Δακ Μεσολογγίου με 63-51.

Ανώτερη σε όλο το παιχνίδι η ομάδα μας φρόντισε από την αρχή του παιχνιδιού να πάρει κεφάλι στο σκορ (αποτέλεσμα πρώτης περιόδου 19-12) και σταδιακά να μεγαλώνει το προβάδισμα της (ημίχρονο 34-22).Ουσιαστικά απειλήθηκε μόνο στη τρίτη περίοδο από την αντίπαλη ομάδα η οποία μείωσε σε 44-35 και 47-44 στις αρχές της τέταρτης περιόδου.

Οι νεαροί παίχτες μας όμως πάτησαν και πάλι το γκάζι και με πολύ καλές επιλογές σε άμυνα και επίθεση καθάρισαν το παιχνίδι με το τελικό 63-51 να κρίνεται δίκαιο.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει το Σάββατο 29/10 στο ΔΑΚ Αγρινίου τον ΦΙΜΠΑ Πήγασο Αγρινίου στις 21:00.