Στον Αστέρα Μεσολογγίου το τοπικό ντέρμπι που έληξε στο 80΄...

ΓΟ Μεσολογγίου – Αστέρας Μεσολογγίου 3-5

Νίκη για τον Αστέρα Μεσολογγίου με 5-3 επί του ΓΟ Μεσολογγίου στο τοπικό ντέρμπι για την 6η αγωνιστική της Β κατηγορίας στο τοπικό ντέρμπι του Μεσολογγίου.

Ξεχωριστό σημείο στο παιχνίδι η λανθασμένη απόφαση του ρέφερι του παιχνιδιού κ. Δημήτρη Παναγιωτόπουλου και ενώ το χρονόμετρο έδειχνε στο 80΄λεπτο του αγώνα να σφυρίξει την λήξη μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες ποδοσφαιριστών και φιλάθλων. Το διαιτητικό τρίο θα αποχωρίσει και θα επιστρέψει μετά από 2 λεπτά με τον διαιτητή να παραδέχεται το λάθος του και να θέλει να ξεκινήσει το παιχνίδι, με την γηπεδούχο ομάδα του ΓΟΜ να μην το δέχεται.

Το φιλμ του αγώνα:

1΄τετ τα τετ Σταθή και πλασέ, αποκρούει στην γωνία του ο Βένιος.

10΄γκοολ για τον Αστέρα, κλέψιμο του Μαντέλου πάσα στην μικρή περιοχή στον Στάθη με πλασέ θα κάνει το 0-1.

12΄κόρνερ του Βασιλόπουλου κεφαλιά Στάθη, εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ του Βένιου.

19΄γκοολ για τον Αστέρα, όμορφη ενέργεια του Στάθη σουτ με την μπάλα να καταλήγει στο δεξί και στο αριστερό κάθετο δοκάρι, με πλασέ ο Βασιλόπουλος που ακολουθούσε την φάση θα κάνει το 0-2.

24΄γκοολ για τον ΓΟΜ, πάσα στην πλάτη της άμυνας, ο Μπαλαούρας με σουτ θα κάνει το 1-2.

26΄σουτ του Φούντα άουτ.

42΄γκοολ για το ΓΟΜ, εκτέλεση κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Σακκαρέλη και 2-2.

59΄γκοολ για τον Αστέρα, πάσα του Στάθη, σουτ του Βασιλόπουλου αποκρούει ο Βένιος, το ριμπάουντ ο Στάθης και 2-3.

60΄δεύτερη κίτρινη κάρτα και κόκκινη για τον Σακκαρέλη με τον ΓΟΜ να μένει με δέκα παίκτες.

61΄γκοολ για τον Αστέρα, ασταθής απόκρουση του Βένιου, με διπλή προσπάθεια ο Στάθης θα κάνει το 2-4.

63΄γκοολ για τον Αστέρα, πάσα στον κενό χώρο του Βασιλόπουλου, πλασέ του Στάθη και 2-5.

66΄απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κυριακόπουλου στο οριζόντιο δοκάρι.

70΄γκοολ για το ΓΟΜ, αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, πλασέ YZERAIκαι 3-5.

72΄σουτ του Στάθη άουτ.

80΄λάθος του ρέφερι του παιχνιδιού να σφυρίξει την λήξη του παιχνιδιού, με έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους και το φίλαθλο κοινό. Το διαιτητικό τρίο θα αποχωρίσει και θα επιστρέψει μετά από 2 λεπτά με τον διαιτητή να παραδέχεται το λάθος του και να θέλει να ξεκινήσει το παιχνίδι, με την γηπεδούχο ομάδα του ΓΟΜ να μην το δέχεται.

Διαιτητές της αναμετρήσεις οι κ.κ Παναγιωτόπουλος Δ., Καζανάς και Κανταρέλος.

ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: (Δημήτρης Ευθυμίου) Βένιος, Μπαλαούρας, Καλφούντζος, Φούντας (65΄Παππάς), Σακκαρέλης, Μόκκας, Μακρής, Ζωγράφος, Κάκος, Σκαρλάτος (19΄YZERAI), Κουφός.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: (Δημητρης Μαντέλος) Σπυρόπουλος, Κοκόρης (71΄Σταμάτης Ν.), Παππάς (65΄Χολέβας), Κυριακόπουλος, Μπλαχούρας, Γαντζούδης, Βασιλόπουλος, Χαντζής, Μαντέλος, Στάθης, Σταμάτης Κ (64΄Δενδρινός).

Επιμέλεια: Μιχάλης Δημητρίου