Ήττα για τον Αστέρα Μεσολογγίου από το ΓΟΜ

Η ομάδα του ΓΟΜ αναδείχθηκε νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι του Μεσολογγίου με σκορ 4-0 την Κυριακή το πρωί στο ενωσιακό στάδιο.

Ο Αστέρας πλήρωσε όλα τα ατομικά λάθη των παιχτών της - κυρίως στο χώρο του κέντρου - και το ΓΟΜ τα εκμεταλλεύτηκε για να πετύχει την ευρεία νίκη. Χαρακτηριστικό το πρώτο γκολ μόλις στο 2' όταν η μπάλα χάθηκε λίγο έξω από την περιοχή του Αστέρα και ο Μακρής που ήταν ο τελικός αποδέκτης έκανε το 0-1.

Η συνέχεια του Α΄ ημιχρόνου ήταν ένας επιθετικός μονόλογος του Αστέρα που όμως δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο Β' ημίχρονο η εικόνα του ματς ήταν εντελώς αντίθετη. Λάθη επί λαθών τόσο στη μεσαία γραμμή όσο και στην άμυνα διαμόρφωσαν το τελικό 0-4 με σκόρερ τους Κουτρούλη, Κωνσταντάρας (πέναλτι), Ντζελέπης.

Άριστη η διαιτησία του Δημήτρη Γκιάφη-Θοδωρέλου και Κατσαούνη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: (Δημήτρης Μαντέλος) Φιλόπουλος, Βασιλόπουλος (Δενδρινός), Μιχαλόπουλος (Στάθης),  Παπάς,   Κοκόρης,  Χολέβας,  Γαντζούδης,  Μαντέλος (Στεργίου),  Σταμάτης Κ., Σωτηρίου, Παπαδόπουλος.