Νίκη για τον Ατρόμητο Αντιρρίου επί του Τρίκαρδου Κατοχής

Μόνος πρώτος έμεινε έστω και με περισσότερο παιχνίδι ο Ατρόμητος Αντιρρίου μετά την σπουδαία νίκη του απέναντι στο φιλόδοξο Τρίκαρδο Κατοχής.

Η ομάδα του Γιάννη Πανουργιά κατάφερε να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης με την χρυσή αλλαγή τον Άγγελο Αλεξόπουλο που χρειάστηκε μόλις ένα πεντάλεπτο αφότου πέρασε στο παιχνίδι για να χρηστεί σκόρερ και να χαρίσει την νίκη στην ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σημαντικές ευκαιρίες να προηγηθούν από νωρίς στο παιχνίδι όμως οι περισσότερες σταματούσαν στον εκπληκτικό 17χρόνο Βαγγέλη Παντελίδη που κατέβασε ρολά στην εστία του. Τώρα η ομάδα του Αντιρρίου αντιμετωπίζει την ΑΕΜ στο Μεσολόγγι και ο Τρίκαρδος υποδέχεται τον Ηρακλή Αστακού.

Δείτε σε λίγο τις καλύτερες φάσεις του αγώνα στο Nafpaktia news.gr

Το φιλμ του αγώνα:

3′ Εκτέλεση κόρνερ ο Αγγέλης κεφαλιά του Ψηλού μπλόκαρε ο Παντελίδης.

4′ Ο Κράνης από θέση τετ α τετ δεν μπορέσει να νικήσει τον Παντελίδη που μπλόκαρε τη μπάλα.

5’Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Καβαλιέρη διώχνει σε κόρνερ ο Παντελίδης.

19′ Σούτ του Ζαχαρόπουλου η μπάλα άουτ.

24′ Εκτέλεση κόρνερ λάθος του τερματοφύλακα δεν μπορούν οι παίκτες του Ατρόμητου να στείλουν τη μπάλα στα δίκτυα.

25′ Εκτέλεση κόρνερ ο Κράνης κεφαλιά ο Ψηλός άουτ.

32′ Σούτ του Κάκκου αποκρούει ο τερματοφύλακας  σουτ του Παναγιωτόπουλου Μ. διώχνουν οι αμυντικοί.

37′ Σούτ του Ζαχαρόπουλου η μπάλα άουτ.

39′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Αγγέλη που από κοντά έστειλα την μπάλα πάνω από το οριζόντιο.

42′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Μυτιλήνη η μπάλα άουτ.

47′ Σούτ του Κάκκου διώχνει ο τερματοφύλακας νέο σουτ του Παναγιωτόπουλου διώχνουν οι αμυντικοί.

56′ Σούτ του Μυτιλήνη αποκρούει ο τερματοφύλακας.

57′ Από θέση τετ α τετ ο Κράνης σώζει ο Παντελίδης.

59΄Σούτ του Παναγιωτόπουλο η μπάλα άουτ.

70′ Ανάποδο ψαλίδι του Σεραφίγγου η μπάλα άουτ.

71′ Σούτ του Θανασιού η μπάλα θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι.

72′ Εκτέλεση φάουλ  του Κράνη κεφαλιά ο Τσιλιπάνος μπλοκάρει ο Παντελίδης.

82′ Γκοοοολ Ο Αλεξόπουλος με κοντινό πλασέ θα κάνει το 1-0

89′ Ο Παναγιωτόπουλος θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Τσοπλάκος με βοηθούς τον κ. Τσιλίκα και κ. Ροδάτο.

Ατρόμητος Αντιρρίου: (Πανουργιάς): Παντελίδης, Βλάχος, Παναγιωτόπουλος Ι., Πέκεζ, Σπανογιάννης, Θανασιός, Κάκκος (77’Αλεξόπουλος), Ζαχαρόπουλος (65’Καλαβρουζιώτης), Καλαβριζιώτης, Μυτιλήνης (89′ Πετσίνης), Παναγιώτοπουλος(90′ Ταμπάκης) .

Τρίκαρδος Κατοχής: (Ζήκος): Τσιάρας, Καβαλιέρης, Μπαλαμπάνης, Τσιλιπάνος, Ψηλός, Σαμψώνας, Βαλτογιάννης (60’Κουκουρδέλης) Φραγκούλης , Σεραφίγγος ,Αγγέλης (75′ Μπαρμπαρούσης) ,Κράνης (75’Καταπόδης).