Ισοπαλία για Ναυπακτιακό και Τρικαρδο Κατοχής

Πληγωμένος βγήκε και από την 7η αγωνιστική ο Ναυπακτιακός Αστέρας απέναντι στον Τρίκαρδο Κατοχής. Η ομάδα του Νίκου Μιμιγιάννη αν και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά και τις ευκαιρίες να σκοράρει δεν τα κατάφερε. Ο Τρίκαρδος όμως στην πρώτη του  επίσκεψη στη περιοχή του Ναυπακτιακού ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ από στημένη φάση στο 43′ με τον Καβαλιέρη να εκτελεί φάουλ λίγο κάτω από τη μεσαία γραμμή και τον Ψηλό να στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα του Μούζου.

Στην επανάληψη ο Τρίκαρδο έπαιξε ακόμη πιο κλειστά δίνοντας χώρο στο Ναυπακτιακό ο οποίος ήταν πάρα πολύ καλός χωρίς ομως πάλι να καταφέρει να πετύχει γκολ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο και να καταφέρει να γυρίσει το παιχνίδι όμως κατάφερε να πάρει έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας στο 94′ με τον Δενδρινό να σουτάρει και την μπάλα να κοντράρει στα πόδια του Νικολακόπουλου και να καταλήγει στα δίκτυα όμως αμέσως μετά το γκολ που οι φιλοξενούμενοι αμφισβήτησαν θεωρώντας πως ο Δενδρινός έκανε χέρι στην αρχή της φάσης ο κ. Καραβασίλης σφύριξε για τελευταία φορά.

Το φιλμ του αγώνα:

7′ Σούτ του Βαλτογιάννη η μπάλα θα περάσει άουτ.

11’Σέντρα του Λαγού δεν προλαβαίνει ο Θεοχάρης να κάνει την προβολή η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.

22′ Σούτ του Σεραφίγγου που βλέπει εκτός εστίας τον Μούζο η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

25’Σούτ του Θεοχάρη η μπάλα θα περάσει ψηλά άουτ.

27’Σέντρα του Καραγιάννη σουτ στη κίνηση του Ψυχογιού σώζει ο Τσιάρας.

31′ Ο Σχοινάς θα σουτάρει η μπάλα θα κοντράρει στα σώματα επιστρέφει πάλι στον ίδιο δυνατή σέντρα δεν προλαβαίνει μπορεί ο Καραγιάννης να πιάσει τη κεφαλιά.

35′ ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Καβαλιέρη κεφαλιά του Ψηλού η μπάλα στα δίκτυα.

39′ Σουτ του Θεοχάρη η μπάλα άουτ.

46’Ο Ψυχογιός θα σημειωθεί σε θέση οφ σάιντ κάτω από έντονες διαμαρτυρίες.

47′ Εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη κεφαλιά ο Δενδρινός η μπάλα άουτ.

53′ Σούτ του Θεοχάρη η μπάλα θα περάσει άουτ.

60’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη η μπάλα λίγο άουτ.

67’Ωραία σέντρα του Νικολακόπουλου  μπλοκάρει ο Τσιάρας.

69′ Ο Δημόπουλος θα αποχωρήσει από το παιχνίδι λόγω του ότι εξαρθρώθηκε ο ώμος .

78’Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη κεφαλιά ο Κονίδας η μπάλα θα περάσει άουτ.

82′ Σούτ του Καραγιάννη η μπάλα θα περάσει άουτ.

85′ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη η μπάλα κοντράρει παραλίγο αυτογκόλ.

88′ Ο Σεραφίγγος από θέση τετ α τετ δεν θα καταφέρει να τελειώσει τη φάση.

94’ΓΚΟΛ Εκτέλεση κόρνερ ο Καταγιάννης ο Δενδρινός  θα κατεβάσει τη μπάλα θα σουτάρει η μπάλα κοντράρει στον Νικολακόπουλο κια θα καταλήξει στα δίκτυα κάτω από διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για χέρι του Δενδρινού στο κοντρόλ.

Ναυπακτιακός: (Νίκος Μιμιγιάννης) Μούζος, Νικολακόπουλος, Χριστόπουλος, Δημόπουλος (Λ.Τ.60’Κονίδας), Καντάνης, Δενδρινός, Λαγός (79’Γιαννόπουλος), Θεοχάρης Ψυχογιός, Σχοινάς (63’Ρουμπάτος), Καραγιάννης.

Τρίκαρδος: (Γιώργος Ασπρογέρακας) Τσιάρας, Καβαλιέρης, Βασιλάρης, Τσιλιπάνος, Ψηλός, Σαμψώνας, Καταπόδης, Βαλτογιάννης (65’Βρέττας), Σεραφίγγος (92’Γατσώρης), Φραγκούλης, Αγγέλης.