Νίκη για τον Τρίκαρδο επί του Αντιρρίου σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου (Βίντεο)

Μια σπουδαία νίκη σημείωσε ο Τρίκαρδος Κατοχής απέναντι στον Ατρόμητο Αντιρρίου που για ακόμη ένα παιχνίδι είχε εξαιρετική παρουσία. Οι δύο ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα με ανοικτό παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες και πάρα πολλές φάσεις για γκολ κάτι που έκανε το έργο των διαιτητών πολύ δύσκολο καθώς η μπάλα άλλαζε συνεχώς κατοχή έχοντας αρκετές αμφισβητούμενες φάσεις.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ όταν ο νεοεισελθόν Βρέττας με μια μπαλιά ακριβείας ακριβώς από την μεσαία γραμμή θα βρεί μέσα στην περιοχή τον Σεραφίγγο που από θέση τετ α τετ θα νικήσει τον εντυπωσιακό Παντελίδη. Εντυπωσιακός γιατί είχε στο παλμαρέ του περισσότερες από 5 εξαιρετικές επεμβάσεις στην εστία του.

Το φιλμ του αγώνα:

3’ Σέντρα του Παναγιωτόπουλου η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

6’ Σουτ του Καλαβρουζιώτη Θ. η μπάλα άουτ.

13’ Σουτ του Σεραφίγγου με τα ακροδάχτυλα και την βοήθεια του δοκαριού θα σώσει ο Παντελίδης.

14’ Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου κεφαλιά του Μυτιλήνη η μπάλα άουτ.

19’ Εκτέλεση φάουλ του Βρέττα θα διώξει ο Παντελίδης.

23’ Ωραίο σούτ του Βρέττα μπλοκάρει ο Παντελίδης.

27’ ΓΚΟΛ Μπαλιά ακριβείας του Βρέττα στον Σεραφίγγο που από θέση τετ α τετ θα νικήσει τον Παντελίδη και θα κάνει το 1-0.

31’ Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για οφ σαιντ που υπέδειξε ο πρώτος βοηθός κ.Χουλιάρας πάνω στον Παναγιωτόπουλο που έβγαινε σε θέση τετ α τετ.

34’ Σουτ του Καλαβρουζιώτη η μπάλα άουτ.

46’ Μπροστινή μπαλιά προλαβαίνει ο Τσιάρας και μαζεύει την μπάλα.

48’ Ο Βρέττας θα κάνει επικίνδυνη σέντρα δεν προλαβαίνει ο Κουκουρδέλης να κάνει την προβολή.

58’ Πέναλτι ζητάει ο Τρίκαρδος.

59’ Ωραία προσπάθεια του Μυτιλήνη βγανει ο τερματοφύλακας και καθαρίζει.

60’ Εκτέλεση κόρνερ του Βρέττα κεφαλιά του Σεραφίγγου η μπάλα άουτ.

62’ Σούτ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Μούτσα μπλοκάρει ο Παντελίδης.

64’ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Καλαβριζιώτη η μπάλα λίγο άουτ.

69’ Ο Καλαβριζιωτης θα ζητήσει πέναλτι για τράβηγμα αμυντικού μέσα στην περιοχή ο διαιτητής θα πει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

73’Ωραία σέντρα ο Γατσώρης την κεφαλιά διώχνει ο Παντελίδης.

77’Ο Μούτσα θα πέσει μέσα στην περιοχή θα δεχθεί κίτρινη κάρτα για θέατρο.

84’ Σουτ του Καλαβρουζιώτη η μπάλα άουτ.

87’ Εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

Διαιτητές του αγώνα οι κ.κ Ντζανης, Χουλιάρας και Αντωνόπουλος

Τρίκαρδος (Γ. Ασπρογέρακας): Τσιάρας, Καβαλιέρης, Βασιλάρης, Τσιλιπάνος, Γατσώρης, Σαμψώνας, Σεραφίγγος, Φραγκούλης, Χαλαζιάς, Αγγέλης(13’ λ.τ.Βρέττας 61’λ.τ.Μούτσα 93’Μάτσιγκας), Κουκουρδέλης

Ατρόμητος (Ι.Πανουργιάς): Παντελίδης, Βλάχος, Κάκκος, Πέκεζ, Σπανογιάννης, Θανασιός, Μυτιλήνης, Κουραχάνης(70’ Αλεξόπουλος), Καλαβρουζιώτης Θ., Καλαβριζιώτης Ανδρ.(78’ Ευθυμιόπουλος), Παναγιωτόπουλος(88’Πετσίνης)