Νίκη για τον Ναυπακτιακό επί του Τρίκαρδου Κατοχής με 4-0 (Βίντεο)

Εντυπωσιακός  ο Ναυπακτιακός Αστέρας πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Τρίκαρδου Κατοχής.Πήρε το ντέρμπι σε ρυθμούς προπόνησης.

Ο Ναυπακτιακός με 3 γκολ πρώτο ημίχρονο και με ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πέρασε με το ευρύ 0-4 από την έδρα του Τρίκαρδου.

Μόλις στο 5′ ο Λαγός έδωσε το προβάδισμα στο Ναυπακτιακό με τον ίδιο παίκτη στο 25′ να κάνει το 0-2. Στο 27′ ο Λαγός με το τρίτο προσωπικό του τέρμα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Τρίκαρδος από το 69′ έπαιζε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Σεραφίγγου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη στο 89′ με γκολ του Μικελάτου.

Το φιλμ του αγώνα:

5’ ΓΚΟΛ Λάθος της άμυνας του Τρίκαρδου  ο Λαγός θα το εκμεταλλευτεί και με πλασέ θα κάνει το 0-1.

18’Μεγάλη ευκαιρία ο Καντάνης δεν θα μπορέσει να νικήσει τον τερματοφύλακα.

25’ΓΚΟΛ Ο Λαγός από θέση τετ α τετ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 0-2

27’ ΓΚΟΛ Ο Λαγός με ωραίο σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 0-3

33’Ωραίο σούτ του Σαμπανέι η μπάλα θα περάσει άουτ.

49’Μεγάλη ευκαιρία για τον Τρίκαρδο  αρχικά με σουτ του Αγγέλη και στην συνέχεια με σουτ του Μούτσα.

58’Οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι ο διαιτητής θα υποδείξει φάουλ.

60’Οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι ο διαιτητής θα υποδείξει φάουλ.

78’ ο Σεραφίγγος θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο.

87’ ΓΚΟΛ  Ο Μικελάτος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή θα αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα και θα κάνει το 0-4.

Τρίκαρδος (Γ.Ασπρογέρακας): Τσιάρας, Καβαλιέρης (975′ Κοντοπάνος), Βασιλάρης, Τσιλιπάνος, Γατσώρης, Σαμψώνας, Σεραφίγγος, Χαλαζιάς, Μούτσα (55′ Βρέττας), Αγγέλης, Γούργαρης (46′ Παναγιωτόπουλος)

Ναυπακτιακός (Ν.Μιμηγιάννης): Χρήστου, Καζανάς, Χριστόπουλος, Νικολακόπουλος, Θεοχάρης (73′ Γιαννόπουλος), Καντάνης, Λαγός, Αγγελόπουλος (64′ Καραγιάννης), Μελετίδης (74′ Σχοινάς), Μικελάτος, Σαμπανέι