Λεύκη ισοπαλία στο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα σε Όμηρο και Ναυπακτιακό (Βίντεο)

Πραγματικό ντέρμπι στο γήπεδο του Νεοχωρίου μεταξύ δυο πάρα πολύ δυνατών ομάδων σε μια όμορφη ατμόσφαιρα που έφτιαξαν με τα καπνογόνα να παίρνουν φωτιά και να κρύβουν από την θέση των δημοσιογραφικών την κερκίδα , όλα αυτά λίγο πριν την έναρξη του αγώνα .

Οι δύο ομάδες άφησαν υποσχέσεις για το τι αναμένεται να δούμε στους αγώνες μπαράζ που έρχονται. Στο αγωνιστικό κομμάτι το παιχνίδι είχε δύναμη, πάθος και ένταση όμως του έλειψε το γκολ .

Σπουδαιότερη ευκαιρία στο παιχνίδι το σουτ του Παπανικολάου που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Το φιλμ του αγώνα:

13’ Σουτ του Παπανικολάου η μπάλα άουτ.

19’ Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Αγγελόπουλου ο Νικολακοπούλος από κοντά δεν καταφέρνει να νικήσει τον Δουλιώτη ο οποίος με διπλή προσπάθεια αποκρούει.

20’ Ο Σεραφίγγος συλαμβάνεται από το κ. Κολοσιώνη σε θέση οφ σάιντ.

27’ Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Μικελάτου αποκρούεται από τον Δουλιώτη ο οποίος δεν συγκρατεί την μπάλα όμως στην εξέλιξη της φάσης ο Δενδρινός υποπίπτει σε φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα του Ομήρου.

34’ Εκτέλεση φάουλ του Παπανικολάου κεφαλιά του Μπούνα η μπάλα άουτ.

35’Ο Μπούνας βρίσκει τον Σεραφίγγο μόνο μέσα στη μεγάλη περιοχή όμως ο τελευταίος δεν τελειώνει την φάση αλλά προτιμά να σεντράρει για τον Γκάτση με τον τελευταίο να μην προλαβαίνει να προωθήσει την μπάλα στα δίκτυα.

46’ Δυνατό σουτ του Παπανικολάου καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι στην συνέχεια απομακρύνει ο Νικολακόπουλος.

50’ Ο Σεραφίγγος επιχειρεί σέντρα από δεξιά όμως ο Γκάτσης δεν πρόλαβε να πλασάρει.

63’ Δυνατό σουτ του Μανθόπουλου η μπάλα άουτ.

68’ Εκτέλεση φάουλ του Παπανικολάου αποκρούεται σε κόρνερ από τον Μούζο.

94’ Σουτ του Φράγκος από πλάγια θέση η μπάλα αναπηδά μπροστά από τον Μούζο που δύσκολα διώχνει την μπάλα.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Γκιάφης με βοηθούς τον κ. Κωσταρά και κ. Κολοσιώνη.

Όμηρος Νεοχωρίου: (Καραπίτσος) Δουλιώτης, Κοκκώνης (58’Φράγκος), Ματσίγκας, Αλεξόπουλος, Τσώνης, Μανθόπουλος, Μπούνας, Τσιμπίτσης, Σεραφίγγος (83’Κορομηλάς), Γκάτσης , Παπανικολάου.

Ναυπακτιακός: (Βελής) Μούζος , Καζανάς, Νικολακόπουλος, Θεοχάρης , Δενδρινός , Καντάνης, Λαγός (90’ ΡΟυμπάτος), Μελετίδης, Σχοινάς (75’ Καραγιάννης), Μικελάτος (87’ Κονίδας), Αγγελόπουλος (75’ Γιαννόπουλος).