Νίκη στο Λουτρό για τον Ναυπακτιακό με 3-0 (Βίντεο)

Νίκη με σκορ 3-0 για το Ναυπακτιακό Αστέρα στο Λουτρό επί του τοπικού Αμβρακικού.

Στο 33′ ο Σαμπανέι έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και στο 36′ ο Αγγελόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 90′ ο Καζανάς.

Το φιλμ του αγώνα:

18’Σκαφτή πάσα του Μελετίδη στον Λαγό πλασέ η μπάλα άουτ.

30’ Εκτέλεση φάουλ του Αγγελόπουλου Σύγχυση μέσα στην περιοχή σουτ του Σαμπανέι η μπάλα άουτ.

33’ ΓΚΟΛ Ωραίες εναλλαγές της μπάλας τελικός αποδέκτης ο Σαμπανέι που με πλασέ έκανε το 0-1.

35’ΓΚΟΛ Ο Αγγελόπουλος με πλασέ έκανε το 0-2

37’ Κοντινό πλασέ του Μελετίδη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

47’Ωραία προσπάθεια του Σαμπανέι σουτ μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

64’ Εκτέλεση φάουλ του Παγώνη διώχνει σε κόρνερ ο Χρήστου.

73’ Σουτ του Καραγιάννη η μπάλα άουτ.

83’ Ο Λαγός θα στρώσει στον Κονίδα σουτ η μπάλα άουτ.

90’ ΓΚΟΛ Με ωραίο σουτ ο Καζανάς θα κάνει το 0-3

Αμβρακικός (Τσιτσομήτσος): Βασιλόπουλος, Τσιτσομήτσος (68′ Τσιλίκης), Γουρούνας, Φονιάς, Παπανίκος, Ρόκος (46′ Νίκας), Παγώνης, Ζίγκηρης, Αυγέρης (62′ Σιαπλαούρας), Κοντός, Σπανός (62′ Παπανίκος Μ.)

Ναυπακτιακός (Σκούνας): Χρήστου, Καζανάς, Χριστόπουλος (62′ Καραγιάννης), Νικολακόπουλος, θεοχάρης, Γιαννόπουλος (54′ Καντάνης), Λαγός, Αγγελόπουλος (60′ Σχοινάς), Μελετίδης, Μικελάτος, Σαμπανέι (70′ Κονίδας).