Τρίποντο στις καθυστερήσεις για τον Όμηρο στο Καινούργιο

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης αποχώρησε από γήπεδο Καινουργίου ο Όμηρος Νεοχωρίου.

Οι "πράσινοι" του Ομήρου επικράτησαν της Δόξας με κεφαλιά γκολ του Νάκου στο 93ο λεπτό του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα:

20' Εκτέλεση φάουλ από το Βασιλάρη απέκρουσε σε κόρνερ ο Ρόκκος

22' Αδύναμο σουτ Νάκου ο Ρόκκος μπλόκαρε εύκολα

33' Μακρινό σουτ του Γκάτση η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληε κόρνερ

34' Κόρνερ Νάκου κεφαλιά Καντάνη άουτ

38' Ο αγώνας διακόπηκε από το διαιτητή Ντζάνη για ένα πεντάλεπτο λόγω επεισοδίων στην εξέδρα

49' Εκτέλεση φάουλ του Τζωρτζόπουλου κεφαλιά Νταλαπέρα υπό πίεση από το ύψος της μικρής περιοχής άουτ

51' Ο Γκάτσης βρήκε με ωραία πάσα το Νάκο που μπήκε στην περιοχή και υπό την πίεση του Κακούρη έκανε το σουτ ο Ρόκκος έκανε έξοδοκαι απέκρουσε, η μπάλα έφτασε στον βασιλάρη που έκανε σουτ μέσα από την περιοχή με τον Ρόκκο να αποκρούει ξανά, η μπάλα φτάνει στο Νάκο που υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ

80' Ο Δάρλας βρήκε τον Λιάρο σε θέση πλάγια δεξιά που έστρωσε στον Νταλαπέρα που έκανε το σουτ από το ύχος της μεγάλης παριοχής άουτ

83' Κόρνερ του Νάκου ο Τσώνης από κοντά και μέσα στην μικρή περιοχή κάνει την προβολή με τη μπάλα να κοντράρει στο Ψηλό και να καταλήγει κόρνερ

85' Μακρινό σουτ του Λιάρου ελάχιστα άουτ

93' Γκοοολ 0-1 Ο Γκασούκας βρήκε τον Γκάτση που έκανε το σουτ ο Ρόκκος απέκρουσε και ο Νάκος με κεφαλιά από κοντά και μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δόξα Καινουργίου (Κ. Γιωτόπουλος): Ρόκκος, Κακούρης, Γκουτσέλης, Ψηλός, Τζωρτζόπουλος, Σαλμάς (66' Δάρλας), Ρεπανίδας, Σαμψώνας (78' Λιάρος), Νταλαπέρας, Μούτσα, Αγγέλης (90' Νικολογιάννης)

Όμηρος Νεοχωρίου (Γ. Ζήκος): Δουλιώτης, Καβαλιέρης, Κολοβάκης (92' Θεοδωρίδης), Μανθόπουλος, Τσώνης, Καντάνης, Βασιλάρης (86' Βαλτογιάννης), Τσίμπιτσης, Νάκος, Γκάτσης, Μιχαηλίδης (62' Γκασούκας)