Εύκολη επικράτηση για τη Δόξα Καινούργιου επί του Τρίκαρδου Κατοχής

Δεν δυσκολεύτηκε η Δόξα Καινουργίου που επιβλήθηκε στο γήπεδό της με σκορ 3-0 του Τρίκαρδου Κατοχής. Στο 13' η Δόξα προηγήθηκε με γκολ του Αγγέλη με τον Ψηλό στο 32' να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Νταλαπέρας στο 52'.

Το φιλμ του αγώνα:

2' Σε εκτέλεση κόρνερ Ψηλός πήρε την κεφαλιά η μπάλα στο δοκάρι πλασέ του Αγγέλη αποκρούστηκε και υποδείχτηκε επιθετικό φάουλ

13' Γκοοολ 1-0 Ο Δάρλας βρήκε ωραία τον Κόκκαλη από αριστερά αυτός έκανε την ατομική προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή βγάζοντας τη σέντρα και ο Αγγέλης με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

16' Μακρινό σουτ Λιόκαυτο μπλόκαρε ο Δαράβαλης

19' Σουτ Νταλαπέρα στην αγκαλιά του Σίμου

26' Σε εκτέλεσε κόρνερ για τον Τρίκαρδο ο Γαβρίνας πήρε την κεφαλιά και πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή ο Κακούρης έδιωξε με το κεφάλι στέλνοντας την μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και ύστερα κόρνερ

27' Νέα εκτέλεση κόρνερ για τον Τρίκαρδο ο Γατσώρης πήρε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ

29' Σουτ Μούτσα από το ύψος της περιοχής ψηλά άουτ

32' Γκοοολ 2-0 Κόρνερ του Μούτσα ο Ψηλός με απ' ευθείας βολέ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του

34' Μακρινό σουτ Σαμψώνα λίγο άουτ

45+2 Σουτ Νταλαπέρα άουτ

51' Απ' ευθείαςς εκτέλεση φάουλ του Βρέττα ο Δαράβαλης αποκρούει και απομακρύνει η άμυνα

52' Γκοοολ 3-0 Σε γύρισμα της άμυνας ο Σίμος στην προσπάθεια να διώξει έπιασε "αέρα" και ο Νταλαπέρας εκμεταλλεύτηκε το λάθος και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

56' Σουτ Νικολογιάννη λίγο άουτ

70' Σουτ Κόκκαλη στη ρίζα του κάθετου δοκαριού και άουτ

77' Φάουλ Γαβρίνα ψηλά άουτ

80' Η Δόξα αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο καθώς αποχώρησε ο Τζωρτζόπουλος λόγω τραυματισμού ενώ είχαν εξαντληθεί οι αλλαγές

81' Ο Γαβρίνας μόνος απέναντι στον Δαράβαλη έκανε το σουτ ελάχιστα άουτ

Δόξα Καινουργίου (Κ. Γιωτόπουλος): Δαράβαλης, Κακούρης, Γκουτσέλης (53' Νικολογιάννης), Ψηλός (36' λ.τ. Λιάρος), Τζωρτζόπουλος, Δάρλας (68' Αλτζερίνης), Κόκκαλης, Σαμψώνας, Νταλαπέρας, Μούτσα, Αγγέλης (75' Γιώτης)

Τρίκαρδος Κατοχής (Γ. Ασπρογέρακας): Σίμος, Καζανάς (65' λ.τ. Ντέλιας), Κοντομήτσος, Γατσώρης, Δρακάς, Λιόκαυτος, Κοντοπάνος (45' λ.τ. Τσιάρας), Χαλαζιάς, Γαβρίνας, Βρέττας, Σάρρας.

Πηγή: olatagoal.gr