Νίκη για την Δόξα επί του ΑΟ Χάλκειας με 3-0

Οι "ασπρόμαυροι" στο 42' πήραν προβάδισμα στο σκορ όταν ο Γκουτσέλης πίεσε, κέδρισε τη μπάλα και από αριστερά έβγαλε τη σέντρα με τον Αγγέλη με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 67' σε κάθετη πάσα του Σαμψώνα ο Αγγέλης βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ από πλάγια δεξιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Νταλαπέρας σε ανατροπή του από τον Παπαποστόλου.

Το φιλμ του αγώνα:

9' Αδύναμο σουτ Ρεπανίδα λίγο άουτ

17' Σέντρα Αδραχτά από δεξιά ο Αλεξόπουλος δεν βρήκε τη μπάλα η οποία έφτασε στον Παναγιωτόπουλο που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με τον Ρόκκο να αποκρούει εκπληκτικά

22' Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μούτσα η μπάλα έφτασε στον Νταλαπέρα που έκανε το σουτ με τον Ανδρεόπουλο να αποκρούει και να απομακρύνει η άμυνα

33' Σουτ Μούτσα απέκρουσε ο Ανδρεόπουλος

34' Εκτέλεση φάουλ του Δάρλα ο Νταλαπέρας στο δεύτερο δοκάρι κάνει το πλασέ στέλνοντας τη μπάλα σστα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάϊντ

36' Φάουλ Μούτσα η μπάλα κόντραρε σε Παπαποστόλου και κατέληξε στα χέρια του Ανδρεόπουλου

42' Γκοοολ 1-0  Ο Γκουτσέλης από αριστερά έκανε τη σέντρα και ο Αγγέλης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

49' Σέντρα Αλμπάνη στο δεύτερο δοκάρι ο Αλεξόπουλος μόνος από κοντά πλασέ άουτ

53' Σουτ Νταλαπέρα στην αγκαλιά του Ανδρεόπουλου

57' Σέντρα - σουτ Βαλή ο Ρόκκος απέκρουσε

58' Κόρνερ Παπαποστόλου κεφαλιά Αλμπάνη άουτ

61'Σουτ Γιαβρούτα η μπάλα κόντραρε στον Τζζωρτζόπουλο με τους παίκτης της Χάλκειας να ζητούν πέναλτι γα χέρι του αμυντικού της Δόξας

67' Γκοοολ 2-0 Κάθετη πάσα του Σαμψώνα ο Αγγέλης βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ από δύσκολη θέσση και πλάγια δεξιά έκανε το 2-0

72' Κάθετη πάσα του Αγγέλη ο Νταλαπέρας ανατρέπεται από τον Παπαποστόλου και κερδίζει πεναλτι.

73' Γκοοολ 3-0 Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Νταλαπέρας κάνοντας το 3-0

86' Σουτ Αλ. Κόκκαλη απέκρουσε ο Χασαπογιάννης

89' Κάθετη πάσα Κόκκαλη σε Γιώτη αυτός απένατι από τοον Χασαπογιάννη αλλά δεν έκανε καλό κοντρόλ και η μπάλα κατέληε άουτ

92' Σέντρα Παπαποστόλου κεφαίά Γιαβρούτα άουτ

Δόξα Καινουργίου (Κ. Γιωτόπουλος): Ρόκκος, Κακούρης, Γκουτσέλης, σαλμάς, Τζρτζόπουλος, Δάρλας (73' Κόκκαλης Αλ.), Ρεπανίδας, Σαμψώνας (78' Λιάρος), Νταλαπέρας (83' Γιώτης), Μούτσα, Αγγέλης (80' Νικολογιάννης)

ΑΟ Χάλκειας (Περ.Παπαποστόλου): Ανδρεόπουλος (76' λ.τ. Χασαπογιάννης), Γιαβρούτας Α., Βαλής, Παπαποστόλου, Μυλωνάς (71' Ντούμας), Δάλλας, Αδραχτάς (λ.τ. 51' Παχνής), Παναγιωτόπουλος (60' δαδάνης), Κάκκος, Αλεξόπουλος, Αλμπάνης.