Ισόπαλο το ντέρμπι της τετράδας ανάμεσα σε Δοκίμι και Ευηνοχώρι

Η Α.Ε. Ευηνοχωρίου έγινε η πρώτη ομάδα στο φετινό πρωτάθλημα που πήρε βαθμό στο "Λεωνίδας Ζαχαράκης" με το 1 - 1 κόντρα στον Απόλλωνα Δοκιμίου.

Το αποτέλεσμα αυτό διατήρησε την ομάδα του Θανάση Διαμαντόπουλου στην 4η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, έναν περισσότερο από τον Απόλλωνα που βρίσκεται στην 5η θέση.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και διατήρησαν μέχρι το τέλος αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που παρακολούθησαν το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως δεν κατάφεραν να νικήσουν το Δουλιώτη.

Στο 11ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Βασιλείου εκτέλεσε φάουλ, ο Κάκκος διεκδίκησε τη μπάλα που βρήκε στην πλάτη του Καραχάλιου και κατέληξε στα δίχτυα.

Έξι λεπτά αργότερα ο Αποστόλης Κορομηλάς κέρδισε πέναλτι και στην εκτέλεση ευστόχησε κάνοντας το 1 - 1.

Οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές στη συνέχεια, όμως το ισόπαλο σκορ παρέμεινε στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν λιγότερες, οι άμυνες κυριάρχησαν και το 1 - 1 διατηρήθηκε μέχρι το τελικό σφύριγμα του Ματσούκα.

Ο πρωταγωνιστής του αγώνα.

Ο Αποστόλης Κορομηλάς έκανε πολύ καλό παιχνίδι και οι περισσότερες καλές στιγμές της ομάδας του ξεκίνησαν από αυτόν.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν κυρίως με στημένες φάσεις και εξαιρετική δουλειά στις εκτελέσεις έκανε ο Κώστας Βασιλείου.

Το φιλμ του αγώνα.

Ατομική ενέργεια του Αποστόλη Κορομηλά που έκανε το σουτ από αριστερά, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Πεσλή που έκανε σουτ και απέκρουσε ο Δουλιώτης.

Σέντρα του Καραχάλιου από δεξιά η μπάλα πέρασε και έφτασε στον Αποστόλη Κορομηλά, που έκανε το διαγώνιο σουτ και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

11΄ Γκολ. Φάουλ του Βασιλείου από αριστερά ο Κάκκος διεκδίκησε τη μπάλα, που βρήκε στην πλάτη του Καραχάλιου και κατέληξε στα δίχτυα για το 0 - 1.

17΄ Ο Αποστόλης Κορομηλάς ανατρέπεται από τον Κωνσταντάρα και ο Ματσούκας υποδεικνύει το πέναλτι.

18΄ Γκολ. Ο Αποστόλης Κορομηλάς ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι και κάνει το 1 - 1.

22΄ Φάουλ του Βασιλείου από αριστερά ο Κωνσταντάρας έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε άουτ.

25΄ Φάουλ του Αποστόλη Κορομηλά από δεξιά ο Δαλαγιώργος από κοντά δε βρήκε τη μπάλα που έφυγε άουτ.

35΄ Κόρνερ του Βασιλείου από αριστερά η μπάλα δεν απομακρύνθηκε και ο Κάκκος έκανε το σουτ, που απέκρουσε ο Θεοδωρακόπουλος.

40΄ Εκτέλεση φάουλ του Βασιλείου έδιωξε σε κόρνερ ο Θεοδωρακόπουλος.

42΄ Σέντρα του Δαλαγιώργου από αριστερά ο Δουλιώτης έδιωξε και η μπάλα έφτασε στον Κοντοπάνο, που έκανε το σουτ και έδιωξε ο Κάκκος.

43΄ Σέντρα του Κοντοπάνου από δεξιά ο Κοτρότσος έπιασε το μονοκόμματο σουτ, με τη μπάλα να περνάει άουτ.

58΄ Κόρνερ του Βασιλείου από δεξιά κεφαλιά του Αλμπάνη η μπάλα έφυγε άουτ.

59΄ Ο Δημαράς βγαίνει στην αντεπίθεση από δεξιά, κάνει το σουτ και διώχνει ο Θεοδωρακόπουλος.

68΄ Σουτ του Φώτη Κορομηλά η μπάλα έφυγε άουτ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ (Θόδωρος Λαυράνος): Θεοδωρακόπουλος, Καραχάλιος, Κορομηλάς Α., Γαρούφης, Μυλωνάς, Δαλαγιώργος, Κουσκούνης (69΄ Κρανιάς), Κορομηλάς Φ., Πεσλής (80΄ Γκουρνέλος Χ.), Κοτρότσος, Κοντοπάνος.

Α.Ε. ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Θανάσης Διαμαντόπουλος): Δουλιώτης, Μπαλαούρας, Κοντομήτσος, Κωνσταντάρας (65΄ Κουτρουμάνης), Κάκκος, Βασιλείου, Μιχαλόπουλος, Καλαβριζιώτης, Γιαβρούτας (54΄ Κοσμάς), Δημαράς (77΄ λ.τ. Μαργαρίτης), Αλμπάνης (94΄ Νασόπουλος).

Πηγή: websports.gr