«Απέδρασε» με βαθμό από το Θέρμο ο Άρης Αιτωλικού

Με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) αποχώρησε από το γήπεδο Θέρμου όπου αντιμετώπισε τον τοπικό Ν.Θέρμιο Απόλλωνα ο Αρης Αιτωλικού.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7' με κοντινή κεφαλιά του Μερισιώτη και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 10' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ψηφή.

Ο Αρης μείωσε σε 2-1 στο 57' με κοντινή προβολή του Ζηνε,μπή και ισοφάρισε σε 2-2, που ήταν και το τελικό σκορ, στο 83' με τον Μπούσγο.

Το φίλμ του αγώνα:

7'   Γκοοολ 1-0 Ο Καρβελάς ντριπλάρει τον καραδήμα κάνει το σουτ από πλάγια αποκρούει ο Κούσουλας και ο Μερισιώτης με κοντινή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

10' Γκοοολ 2-0 Μετά από ωραία μπαλιά του Κοκώνη Κ. π Καρβελάς ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και κέρδισε πέναλτι. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Ψηφής διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του

13' Ο Καρβελάς μπήκε από πλάγια βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κούσουλα αλλά πλάσαρε άουτ

15' Ο Φράγκος βγήκε τετ-α-τετ με τον Κούντα πλάσαρε και ο τερματοφύλακας του Θέρμου απέκρουσε

20' Ο Κατσιμάρης είδε εκτός εστίας τον Κούσουλα πλάσαρε από μακριά αλλά το πλασέ του κατέληξε άουτ

23' Ο Μερισιώτης βγήκε τετ-α-τετ με τον Κούσουλα έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ που κατέληξε άουτ

27' Σουτ Ψηφή ελάχιστα άουτ

29' Σουτ του Ψηφή από το ύψος του πέναλτι ο Κούσουλας απέκρουσε σε κόρνερ

35' Σουτ Μπέσσα από το ύψος του πέναλτι απέκρουσε ο Κούσουλας

38' Φάουλ του Στεργίου κεφαλιά του Ράπτη ελάχιστα άουτ

44' Σουτ Μαχμούτ στην αγκαλιά του Κούντρα

45' Ο Κατσιμάρης βγήε τετ-α-τετ με τον Κούσουλα έκανε το πλασέ και ο τερματοφύλακας του Αρη απέκρουσε σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Στεργίου και ο Ευ.Κοκώνης από κοντά έκανε το πλασέ άουτ

57' Γκοοολ 2-1 Σε φάουλ του Ζέρβα ο ο Κούσουλας Τ. πήρε την πρώτη κεφαλιά ο Κούντρας απέκρουσε και ο Ζηνεμπής από κοντά μείωσε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα

83' Γκοοολ 2-2 Σε κόρνερ του καλύβα απομακρύνει η άμυνα του Θέρμου ο Φούντας κάνει το γέμισμα και ο Μπούσγος με κεφαλιά προς τα πίσω στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κούντρα

88' Ο Καρβελάς από πάσα του Μερισιώτη και από θέση τετ-α-τετ έκανε το πλασέ απέκρουσε ο Κούσουλας

90' Σουτ Καρβελά αποκρούει ο Κούσουλας και απομακρύνουν οι αμυντικοί

93' Πλασέ του Καρβελά από πλάγια πάνω από τον Κούσουλα και οι αμυντικοί απομακρύνουν προ κενής εστίας

Νέος Θέρμιος Απόλλων (Γιώργος Γιάκος - Αλέξανδρος Κοντός): Κούντρας, Κοκώνης Κ., Στεργίου, Ράπτης, Κοκώνης Ευ., Μπέσσας, Κατσιμάρης, Κυριάκος, Μερισιώτης, Ψηφής, Καρβελάς

Αρης Αιτωλικού (Μάκης Κωνσταντάτος): Κούσουλας, Καραδήμας, Καλύβας, Μπούσγος, Ζηνεμπής, Κούσουλας Τ., Φράγκος, Κούσουλας Γ. (57' Μάλι), Καρέτσος (65' Φούντας), Μαχμούτ, παχής (25' Ζέρβας)