Νίκη του Ναυπακτιακού με 2-1 επί της Παλαιομάνινας

Νίκη για τον Ναυπακτιακό Αστέρα επί της Φλόγας Παλαιομάνινας με 2-1, που σε συνάρτηση με την νίκη του Ομήρου επί της ΑΕΜ με 2-0 έβαλε φωτιά στα  Play-Off  με την συνέχεια να αναμένεται συναρπαστική.

Το φιλμ του αγώνα:

2′ Εκτέλεση φάουλ του Κοντοπάνου κεφαλιά ο Καντάνης η μπάλα λίγο άουτ.

6′ Ατομική προσπάθεια του Ανριτσόπουλου διώχνουν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

7′ Γκοοολ Σέντρα του Βρουσάι Μιχ. κεφαλιά του Θεοχάρης 1-0.

10′ Εκτέλεση φάουλ του Μικελάτου η μπάλα θα περάσει άουτ.

14′ Σουτ του Μιχ. Βρουσάι η μπάλα θα περάσει άουτ.

17′ Πάσα του Καζανά στο Θεοχάρη σούτ αποκρούει  σε κόρνερ ο Ρόκκος.

30′ Ο Μάριος Βρουσάι με ωραία προσπάθεια θα μπεί στη περιοχή θα σουτάρει ο Ρόκκος αποκρούει εντυπωσιακά.

34′ Εκτέλεση φάουλ του Θεοχάρη η μπάλα κοντράρει στο τοίχος σούτ του Καζανάς στη σωστή θέση ο Ρόκκος αποκρούει.

39′ Μπροστινή μπαλιά του Μιχ. Βρουσάι ο Πιστιόλης δεν προλαβαίνει να πλασάρει βγαίνει ο Ρόκκος και μπλοκάρει.

47′ Γκοοολ Ο διαιτητής αφήνει το πλεονέκτημα ο Κοντοπάνος μπαίνει στη περιοχή σουτάρει η μπάλα χτυπάει στα πόδια του Δημόπουλου και καταλήγει στα δίκτυα 1-1

53′ Ατομική προσπάθεια του Μάριου Βρουσάι σούτ η μπάλα όμως κοντράρει πριν φτάσει στο Ρόκκο.

54′ Γκοοολ Ο Καραγιάννης ανατρέπεται μέσα στη περιοχή ο διαιτητή καταλογίζει πέναλτι, την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Βρουσάι και στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα 2-1.

60′ Σέντρα Ανδριτσόπουλου κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Μάριου Βρουσάι εύκολα μπλοκάρει ο Ρόκκος.

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό ο Ανδριτσόπουλος θα δώσει στο ελεύθερο μέσα στη περιοχή Μάριο Βρουσάι θα κάνει ωραίο σούτ όμως ο Ρόκκος εντυπωσιακά και με την βοήθεια του δοκαριού θα αποκρούσει.

65′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη από πλάγια δεξιά ο Ρόκκος σε πολύ καλή μέρα θα μπλοκάρει στην αριστερή του γωνία.

73′ Η Φλόγα θα ζητήσει πέναλτι όταν μετά από σέντρα του Μικελάτου η μπάλα θα χτυπήσει σε παίκτη του Ναυπακτιακού Αστέρα.

77′ Εκτέλεση φάουλ του Μικελάτου ο Καντάνης δεν πιάνει την κεφαλιά η μπάλα περνάει όμως ο Ανδρεόπουλος μπλοκάρει σταθερά.

79′ Σούτ του Καραγιάννη η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

83′ Κακή συνεννόηση βοηθού και διαιτητή με τον βοηθό να σηκώνει  οφ σαίντ και τον διαιτητή να συνεχίζει το παιχνίδι, στην εξέλιξη της φάσης ο Ανδρέοπουλος ανατρέπει τον Μικελάτο , όμως θα υπερισχύσει η υπόδειξη του βοηθού.

88′ Ατομική προσπάθεια του Ανρδιτσόπουλου σούτ η μπάλα τραντάζει το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Ναυπακτιακός: Ανδρεόπουλος, Καζανάς, Βρουσάι, Δημόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Θωμόπουλος, Ανδριτσόπουλος(92′ Νασόπουλος),Θεοχάρης, Καραγιάννης (90’Μπράνης), Βρουσάι Μ., Πιστιόλης(78′ Ψυχογιός).

Φλόγα: Ρόκκος, Καλοκαίρης, Χονδρογιάννης(78′ Ξευγένης), Ζαχαράκης, Κουρσάρης, Καντάνης, Νούλας(67′ Μούτσα), Μακρής(60΄Τραγουλιάς), Κόκκαλης , Μικελάτος Κοντοπάνος.