Ήττα για τον Αλικυρναϊκό Αγίου Θωμά στο Καινούργιο

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η Δόξα Καινουρίου που κέρδισε στην έδρα της τον Αλικυρναϊκό Αγίου Θωμά με 2-1.
Η Δόξα ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 25' με τον Γιώτη για να ισοφαρίσει ο Αλικυρναϊκός στο 30' με τον Κάκκο. Το τελικό 2-1 59' με σκόρερ τον Μπλάνη.

Το φίλμ του αγώνα:

9' Κάθετη πάσα Κακούρη ο Μπότας με τα πόδια διώχνει προ του Γιώτη

13' Σέντρα Νικολογιάννη κεφαλιά Γιώτη στο δεύτερο δοκάρι ψηλά άουτ

25' Γκοοολ 1-0 Πάσα Νικολογιάννη στον Κακούρη που μπήκε από δεξιά μέσα στην μεγάλη περιοχή έβγαλε την παράλληλη σέντρα και ο Γιώτης έστειλε με πλασέ τη μπάλα στα δίχτυα του Μπότα

28' Ο Γαβρίνας εκτελεί φάουλ με πάσα στον Βασιλείου που επιχειρεί το σουτ ελάχιστα άουτ

30' Γκοοολ 1-1 Ο Κάκκος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ισοφαρίζει

31' Σουτ Κακούρη στην αγκαλιά του Μπότα

33' Πάσα του Γιώτη στην πλάτη της άμυνας ο Κακούρης κάνει το σουτ και ο Μπότας αποκρούει εκπληκτικά σεκόρνερ

36' Λάθος του Παρμάκη ο Κόκκαλης διώχνει σε πλάγιο με τα πόδια προ του Αθανασόπουλου με τον Αλικυρναϊκό στη φάση αυτή να ζητάει πέναλτι σε ανατροπή του Αθανασόπουλου από τον Κόκκαλη.

40' Ατομική προσπάθεια Αθανασόπουλου οι αμυντικοί της Δόξας δεν απομακρύνουν και ο Αθανασόπουλος κάνει το σουτ ψηλά άουτ

42' Σουτ Ντίνου ελάχιστα άουτ

44' Σουτ Ντίνου και ο Μπότας αποκρούει ξανά εκπληκτικά σε πλάγιο

45' Κόρνερ Τζωρτόπουλου σουτ στην κίνηση Κακούρη άουτ

46' Ατομική προσπάθεια Γαβρίνα που κάνει το σουτ παράλληλα με το τέρμα

47' Μπαλιά Κακούρη στην απέναντι πλευρά σουτ Σοροβού άουτ

54' Ο Γιώτης βγήκε μόνος απέναντι στον Μπότα έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να καταλήγει άουτ

59' Γκοοολ 2-1 Σέντρα Σοροβού ο Γιώτης προσπαθεί να κάνει το κοντρόλ η μπάλα στρώθηκε στον Μπλάνη που πρόλαβε τον Μαντέλο και έκανε το σουτ δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του

63' Σουτ Γαβρίνα ελάχιστα άουτ

84' Ατομική προσπάθεια και σουτ Γαβρίνα πέρασε άουτ

89' Αποβολή Μπάνη με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα

91' Σέντρα Κάκκου κεφαλιά Μαντέλου από την μικρή περιοχή πέρασε άουτ

Δόξα Καινουρίου (Γιάννης Μακρής): Κόκκαλης, Παρμάκης, Κωνσταντίνου, Γκορόγιας, Νικολογιάννης, Τζωρτζόπουλος, Ντίνος, Κακούρης (90' Κουτσολάμπρος), Γιώτης (94' Arrigo), Μπλάνης, Σοροβός (74' Γκούβρας)

Αλικυρναϊκός Αγίου Θωμά (Σταμάτης Σαρρής): Μπότας, Ψαθάς, Γιαννόπουλος (59' Μπαλαμπάνης), Ζέρβας, Μαντέλος, Κάκκος, Σακαρέλος, Φράγκος, Γαβρίνας, Βασιλείου (73' Παχής), Αθανασόπουλος (68' Μιχαλόπουλος)