Με το δεξί ο Α.Ο. Χάλκειας 2-0 τον Αχιλλέα Γραμματικούς (Βίντεο)

Με το δεξί ξεκίνησε την χρονιά ο Α.Ο. Χάλκειας απέναντι στον Αχιλλέα Γραμματικούς. Η ομάδα της Χάλκειας κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Γιαβρούτας από την άσπρη βούλα σε πέναλτι που κέρδισε ο Ανδριτσόπουλος.

Οι φιλοξενούμενοι θα μείνουν με παίκτη λιγότερο στο 43’ όταν ο Χασάνης θα δεχθεί το μαρκάρισμα από τον Δαδάνη όμως ο κ. Λάμπρου θα τον αποβάλει με δεύτερη κίτρινη για θέατρο κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με αριθμητικό πλεονέκτημα έγιναν πιο επιθετικοί και με την είσοδο του Αδραχτά στο παιχνίδι και έφτασαν σε δεύτερο γκολ στο 57’ όταν ο Αδραχτάς θα προλάβει την έξοδο του τερματοφύλακα και στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

Ντεμπούτο για τους νέους παίκτες Πελέκη και Ανδριτσόπουλο στον αγώνα με τον Αχιλλέα Γραμματικούς.

Το φιλμ του αγώνα:

1’Σέντρα του Γιαβρούτα μόνος του ο Αλμπάνης πλασάρει άουτ.

2’Μπαίνει στην περιοχή ο Αλμπάνης ο Κουλουκούρας Θ. διώχνει.

5’ Σούτ του Καλύβα η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21’Φάση διαρκείας για τον Αχιλλέα Γραμματικούς σουτ του Γεωργίου η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

29’ΓΚΟΛ Ο Ανδριτσόπουλος θα δεχθεί το μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή ο κ. Λάμπρου θα καταλογίσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Γιαβρούτας και θα κάνει το 1-0.

31’Σούτ του Κουζέλη αποκρούει ο Ανδρεόπουλος.

32’Ο Αλμπάνης ανάμεσα σε τρείς αντιπάλους θα σουτάρει όμως ο τερματοφύλακας θα αποκρούσει.

34’Σέντρα σουτ του Αγγέλη δύσκολα ο Ανδρεόπουλος.

35’ Ο Χασάνης θα βρεθεί απέναντι από τον τερματοφύλακα αλλά δεν θα καταφέρει να τον νικήσει.

39’Σούτ του Χασάνη έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα άουτ.

43’ Ο Χασάνης θα δεχθεί το μαρκάρισμα από τον Δαδάνη ο διαιτήτης κ. Λάμπρου θα υποδείξει ότι ο επιθετικός έκανε πέναλτι και θα τον αποβάλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

46’ Σούτ του Ανδριτσόπουλου η μπάλα άουτ.

47’Σούτ του Κάκκου Ν. η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

52’ Σέντρα του Αδραχτά σούτ του Ανδριτσόπουλου από την μικρή περιοχή η μπάλα στο οριζόντιο και άουτ.

55’Σούτ του Νασόπουλου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

56’ Σουτ του Δαδάνη η μπάλα άουτ.

57’ ΓΚΟΛ Μπροστινή μπαλιά στον Αδραχτά που με το κεφάλι προλαβαίνει την έξοδο του Κρέτση και κάνει το 2-0.

58’ Σουτ του Βίβα μπλοκάρει ο Ανδρεόπουλος.

62’Τετ α τετ ο Αδραχτάς αποκρούει ο τερματοφύλακας σουτ του Ανδριτσόπουλου η μπάλα άουτ.

64’ Σουτ του Αδραχτά η μπάλα άουτ.

74’ Σουτ του Πελέκη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

77’ Ο Αχιλλέας Γραμματικούς με σουτ μέσα από την περιοχή θα στείλει την μπάλα άουτ.

78’ Φάση διαρκείας για τον Α.Ο. Χάλκειας πρώτο σουτ του Αλμπάνη κοντράρει στους αμυντικούς δεύτερο σουτ του Ανδριτσόπουλου η μπάλα άουτ..

83’ Σουτ του Κάπο μπλοκάρει ο τερματοφύλακας σουτ του Δαδάνη η μπάλα άουτ.

87’ Σουτ του Αλμπάνη η μπάλα άουτ.

91’Σουτ του Κάκκου Δ. η μπάλα άουτ.

Α.Ο. Χάλκειας: (Κουβέλης) Ανδρεόπουλος, Κάπο, Νασόπουλος, Κάκκος Δ., Μυλωνάς Χ., Μυλωνάς Αθ. (45’ Αδραχτάς), Ανδριτσόπουλος, Κάκκος Ν.(58’Πελέκης), Δαδάνης (78’Ντούμας), Γιαβρούτας(66’ Ψυχογιός), Αλμπάνης.

Αχιλλέας Γραμματικούς: Κρέτσης , Αγγέλης, Κουλουκούρας Β. , Κουλουκούρας Θ., Καλύβας, Χαμηλός, Κούστας (60’Σταμούλης), Βίβας (72’Καλαντζής), Χασάνης, Κουζέλης, Γεωργίου.