Έπαιξε με τη φωτιά αλλά δεν ''κάηκε'' στο Νεοχώρι ο ΑΟ Χάλκειας (Βίντεο)

Μια δύσκολη νίκη σημείωσε ο Α.Ο. Χάλκειας απέναντι στην Α.Ε. Οινιαδών που προηγήθηκε στο σκορ και είχε δυο πολύ καλές ευκαιρίες να σημειώσει κι άλλα γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι αφυπνίστηκαν όμως και κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη σημειώνοντας πέντε τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Το φιλμ του αγώνα:

5’ Σουτ του Αδραχτά η μπάλα άουτ.

8’ Ο Ανωγιάτης θα ζητήσει πέναλτι όμως ο κ. Γεωργίου θα πει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

11’Ατομική προσπάθεια και σουτ του Αδραχτά θα μπλοκάρει ο Κολιάτσας.

20’ Εκτέλεση φάουλ του Ανωγιάτη θα μπλοκάρει το Ανδρεόπουλος.

25’Σουτ του Αδραχτά η μπάλα άουτ.

27’ Σουτ του Γιαβρούτα μπλοκάρει ο Κολιάτσας.

28’ Ο Κάκκος Ν. Με σουτ μέσα από την περιοχή θα στείλει την μπάλα λίγο άουτ.

33’ Σουτ του Ψυχογιου μπλοκάρει ο Κολιάτσας

40’ Ο Ψυχογιός θα σουτάρει ο Κολιάτσας με την βοήθεια του δοκαριού θα αποκρούσει.

42’ ΓΚΟΛ Ο Ανωγιάτης με ωραίο πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 1-0.

52’ Ο Φιλόπουλος από θέση τετ α τετ δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Ανδρεόπουλο.

57’ Ο Φιλοπουλος από θέση τετ α τετ θα πλασάρει και στείλει την μπάλα στο δοκάρι και άουτ΄

61’ ΓΚΟΛ Ο Αδραχτάς θα δώσει στον Γιαβρούτα που θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα/

66’ ΓΚΟΛ Ο Γιαβρούτας κάτω από έντονες διαμαρτυρίες.

75’ΓΚΟΛ Σέντρα του Ντούμα κεφαλιά ο Κάπο 1-3.

82’ ΓΚΟΛ ο Αδραχτάς θα κάνει το 1-4

86’ Ο Γιαβρούτας θα κάνει το 1-5

Α.Ε. Οινιαδών : Κολιάτσας, Τσάμης, Ράπτης, Μιχάλης, Ράπτης, Παππάς, Γκεζέπης (76’Φιλιμέγκας), Κάκκος, Φιλόπουλος (67’ Χρυσικός), Ανωγιάτης, Βασιλείου (76’ Μάχας).

Α.Ο. Χάλκειας: (Σταύρου) Ανδρεόπουλος, Κάπο, Ντούμας, Κάκκος Δ., Μυλωνάς Αθ., Πελέκης (73’Μυλωνάς Χρ.), Ανδριτσόπουλος (7’ Κάκκος,76 Μαστραπάς), Αλμπάνης (85’ Κυρίτσης), Αδραχτάς, Γιαβρούτας, Ψυχογιός.