Νίκη πρόκριση για τον Ρηγανά επί του Αστέρα Κυψέλης

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πήρε ο Α.Ο. Ρηγανά που κέρδισε με 2 - 0 τον Αστέρα Κυψέλης.

Οι γηπεδούχοι στο ΔΑΚ Αγρινίου παίκτες του Ρηγανά μπήκαν δυνατά στο ξεκίνημα του αγώνα, είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Τουρλίδα στο 4΄ και άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με σουτ του Καραχάλιου έξω από την περιοχή. Δύο λεπτά αργότερα ο Τουρλίδας είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι και στο 40΄ οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κορομηλά να σπρώχνει τη μπάλα στην κενή εστία μετά την πάσα του Στραβοδήμου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι είχε φάσεις και από τις δύο ομάδες. Κορομηλάς, Τσάκνης και Πελεκάνος είχαν καλές ευκαιρίες για την ομάδα του Ρηγανά, ενώ ο Αστέρας Κυψέλης έχασε δύο ευκαιρίες με το Νίκο Ασβεστόπουλο να σουτάρει και να αντιδρά σωστά ο Μαυρούλιας. Έτσι το 2 - 0 παρέμεινε και ο Α.Ο. Ρηγανά πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Το φιλμ του αγώνα.

4΄ Σέντρα του Κορομηλά από δεξιά ο Τουρλίδας γυρίσει και σουτάρει με το Μιχάλη να διώχνει με τα πόδια.

10΄ Κόρνερ του Κορομηλά κεφαλιά του Καραχάλιου η μπάλα έφυγε άουτ.

12΄ Γκολ. Ο Καραχάλιος με σουτ έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Μιχάλη κάνοντας το 1 - 0.

40΄ Γκολ. Πάσα του Μουχάνη στο Στραβοδήμο που μπαίνει από αριστερά και απέναντι από το Χαριτίδη πασάρει στον Κορομηλά που με πλασέ σε κενή εστία κάνει το 2 - 0.

48΄ Σέντρα του Στραβοδήμου από δεξιά ο Κορομηλάς δεν έπιασε καλά την κεφαλιά από κοντά και μάζεψε ο Χαριτίδης.

57΄ Πάσα του Κορομηλά στο Φάτσαλη που πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο, πλάσαρε και ο Χαριτίδης έδιωξε με τα πόδια.

61΄ Σουτ του Χαριτίδη από δεξιά έδιωξε ο Χαριτίδης.

63΄ Σέντρα του Στραβοδήμου από δεξιά ο Κορομηλάς έκανε το πλασέ με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

71΄ Κόρνερ του Αυγέρη ο Ασβεστόπουλος από πλεονεκτική θέση δεν έπιασε καλά το σουτ και η μπάλα έφυγε μακρυά από την εστία.

75΄ Πάσα του Αυγέρη στον Ασβεστόπουλο που έκανε το σουτ από δεξιά μέσα στην περιοχή και έδιωξε με τα πόδια ο Μαυρούλιας.

81΄ Κάθετη πάσα του Ζαχαράκη στον Τσάκνη που απέναντι στο Χαριτίδη πλάσαρε άουτ.

86΄ Σουτ του Κορομηλά η μπάλα έφυγε άουτ.

89΄ Σουτ του Ασβεστόπουλου απέκρουσε ο Μαυρούλιας.

91΄ Πλασέ του Πελεκάνου η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ: Μαυρούλιας, Καλογεράκης (49΄ Κωστόπουλος), Κάππας, Μπαρτσιώκας, Κουρσάρης, Καραχάλιος, Μουχάνης (54΄ Φάτσαλης), Ζαχαράκης, Τουρλίδας (59΄ Πελεκάνος), Κορομηλάς, Στραβοδήμος (64΄ Τσάκνης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Μπάμπης Κολύδας): Μιχάλης (32΄ λ.τ. Χαριτίδης), Βλαχοδήμος (54΄ Αυγέρης), Τσιλίκης Α. (50΄ Ζούγας), Κολύδας, Σαλτογιάννης, Μουρτζιάπης, Παπαθανασίου, Μικρόπουλος (68΄ Χότζα), Ασβεστόπουλος, Βουζουλίδης, Κοκκώνης.