Νίκη και πρόκριση για τον ΑΟ Χάλκειας (Video)

Θύελλα Άγιου Ανδρέα – ΑΟ Χάλκειας 1-2

Την νίκη με 2-1 πήρε η ομάδα της Χάλκειας   με αντίπαλο την Θύελλα Αγίου Ανδρέα στο θεσμό του κυπέλλου Αιτ/νιας. Τα γκολ για την ομάδα του Αδρέα Καλαβριζιώτη σημείωσαν ο Ψυχογιός στο 27’ και ο Κάπο στο 30’ και για την Θύελλα Αγίου Ανδρέα στο 64’ ο Τσάμης.

Το φιλμ του αγώνα:

3’ Σούτ του Κάπο μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

6’Εκτέλεση κόρνερ του Καλαβριζιώτη στο δεύτερο δοκάρι ο Κυρίτσης θα πλασάρει η μπάλα θα περάσει άουτ.

24’Μπροστινή μπαλιά  φεύγει μόνος του ο Πελεκάνος με τα πόδια αποκρούει ο Κατσίνας.

27’ Γκοοολ Σούτ του Κάκκου αποκρούει ο τερματοφύλακας από κοντά ο Ψυχογιός θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα 0-1.

30’Γκοοολ Γέμισμα από την άμυνα του Καλαβριζιώτη φεύγει στην αντεπίθεση ο Κάπο σουτάρει και στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα 0-2.

34’Εκτέλεση φάουλ του Κουμπούλη κεφαλιά μόνος του ο Αναγνωστόπουλος  η μπάλα άουτ.

43’ Σούτ από κοντά του Κάπο διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

50’Σούτ του Πελεκάνου αποκρούει ο Γκασούκας.

63’Σούτ από απόκρουση του Γκασούκα νέο σουτ από κοντά του Τσιντζέλη η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

64’Γκοοοολ Σούτ μέσα από την περιοχή του Τσάμη η μπάλα στα δίκτυα 1-2.

65’Σούτ του Ψυχογιού αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

Θύελλα Αγίου Ανδρέα : Ζαρκαβέλης, Πρεβεντζάς(77’ Λάμπος), Αγγέλης, Αναγνωστόπουλος, Τσιντζέλης, Χαμηλός, Πελεκάνος, Καραγιάννης (88’ Καραγιάννης Γ.), Ταταράκης(64’ Κίτσος),Τσάμης, Κουμπούλης.

Α.Ο. Χάλκειας: Κατσίνας(46’ Γκασούκας), Παγανιάς, Διαμαντόπουλος, Μυλωνάς, Κάπο, Κάκκος, Ψυχογιός(72’Ντούμας), Γιαβρούτας, Κυρίτσης, Καραπαππάς(61’Μαργαρίτης), Καλαβριζιώτης.