Εύκολη πρόκριση στο κύπελλο για τους Νέους του Παναιτωλικού

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πήρε η Κ20 του Παναιτωλικού που κέρδισε τον Αστέρα Καμαρούλας με 7 - 0. Η ομάδα του Γιώργου Ταράση ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και τελείωσε το παιχνίδι νωρίς, καθώς στο 25΄ το σκορ ήταν 5 - 0.

Στο 5ο λεπτό ο Τασιούλης άνοιξε το σκορ και ο Κούστας στο 10΄ έκανε το 2 - 0. Στο 17΄ έγινε το 3 - 0 με αυτογκόλ του Κόντου, ο Γανωτάκης στο 19΄ πέτυχε το τέταρτο γκολ του Παναιτωλικού και στο 25΄ ο Γεωργούσης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5 - 0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Ο Παναιτωλικός ήταν απειλητικός και στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε φάσεις και σημείωσε δύο ακόμα τέρματα με το Χριστογιάννη στο 50΄ και το Νταλακούρα με εκπληκτικό σουτ στο 67΄.

Το φιλμ του αγώνα.

Σουτ του Καραπιπέρη έφυγε άουτ.

5΄ Γκολ. Γύρισμα του Γεωργούση από αριστερά ο Τασιούλης με πλασέ έκανε το 1 - 0.

10΄ Γκολ. Σέντρα του Μπελεβώνη από δεξιά ο Κούστας με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 0.

15΄ Σουτ του Γανωτάκη έξω από την περιοχή πέρασε ελάχιστα άουτ.

17΄ Γκολ. Λάθος συνεννόηση του Κόντου με το Γκόργκολη και στο γύρισμα της μπάλας ο πρώτος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 3 - 0.

19΄ Γκολ. Πάσα του Τασιούλη στο Γανωτάκη που κάνει την προσποίηση και με πλασέ ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 4 - 0.

25΄ Γκολ. Πάσα του Τσιγγάρα στο Γεωργούση που με διαγώνιο σουτ κάνει το 5 - 0.

29΄ Ο Γανωτάκης σουτάρει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.

35΄ Σουτ του Τασιούλη έδιωξε ο Γκοργκόλης.

46΄ Σουτ του Γεωργούση από πλάγια αριστερά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

48΄ Ο Κούστας με προβολή προσπαθεί να σκοράρει, όμως ο Γκοργκόλης έδιωξε με τα πόδια.

50΄ Γκολ. Φάουλ του Γεωργούση από δεξιά ο Χριστογιάννης με κεφαλιά κάνει το 6 - 0.

52΄ Σέντρα του Νταλακούρα προβολή του Κούστα ο Γκοργκόλης έδιωξε σε κόρνερ.

53΄ Το γκολ του Γεωργούση ακυρώθηκε με υπόδειξη οφσάιντ.

55΄ Σουτ του Γεωργούση η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι.

56΄ Σέντρα του Γανωτάκη από δεξιά ο Γεωργούσης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.

60΄ Σουτ του Γανωτάκη απέκρουσε ο Γκοργκόλης.

67΄ Γκολ. Ο Νταλακούρας με εντυπωσιακό μακρινό σουτ στέλνει τη μπάλα να βρει το οριζόντιο δοκάρι και να καταλήξει στα δίχτυα για το 7 - 0.

70΄ Πλασέ του Κούστα έδιωξε με τα πόδια ο Γκοργκόλης.

72΄ Μακρινό σουτ του Νταλακούρα ο Γκοργκόλης έδιωξε, η μπάλα έφτασε στο Γεωργούση που έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Γκασούκας με κεφαλιά έδιωξε τη μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.

86΄ Ο Γεωργούσης κάνει διαγώνια το γύρισμα και ο Γκοργκόλης βρίσκει ελάχιστα τη μπάλα πριν φτάσει στο Γκασούκα και την στέλνει κόρνερ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Κ20 (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριόνας, Μανωλάκης, Χριστογιάννης, Γιαννιώτης, Τσιγγάρας (62΄ Γκασούκας), Μπελεβώνης, Τασιούλης (46΄ Νταλακούρας), Κούστας, Γεωργούσης, Γανωτάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Γκοργκόλης, Κόντος (46΄ Κακαρούνας), Σαλαγιάννης (56΄ Δανιάς), Παναγιωτόπουλος Σ., Αριστόπουλος,Ζωγράφος, Καραπιπέρης (67΄ Αυγέρης), Καπέλης, Αθανασόπουλος, Λαΐνας, Κωστακιώτης.