Εύκολα στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο Ναυπακτιακός

Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχιλλέας Γραμματικούς 5-0

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ναυπακτιακός Αστέρας με αντίπαλο τον Αχιλλέα Γραμματικούς που αν και στο πρώτο ημίχρονο έφερε αντίσταση στο τέλος ηττήθηκε με 5-0.Οι σκόρερς για τον Ναυπακτιακό στο 6′ με πέναλτι ο Ζαχαρόπουλος το 1-0, στο 53′ ο Αδραχτάς το 2-0, στο 59′ ο Γιαννόπουλος , στο 79 και 80 ο Ζαχαρόπουλος το 4-0 και 5-0.

Το φιλμ του αγώνα

4′ Σούτ του Ανδρεόπουλου η μπάλα θα περάσει άουτ.

5′ Σουτ του Ζαχαρόπουλου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

6’ΓΚΟΛ ο Ναυπακτιακός θα κερδίσει πέναλτι σε ανατροπή του Αδραχτά την εκτέλεση θα αναλάβει ο Ζαχαρόπουλος και θα κάνει το 1-0.

8′ Πάσα του Αδραχτά σούτ του Ζαχαρόπουλου από πλεονεκτική θέση η μπάλα άουτ.

10′ Σούτ του Ευθυμιόπουλου η μπάλα άουτ.

13′ Συρτό δυνατό σουτ του Παπαποστόλου με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

14’Εκτέλεση φάουλ του Μπανάκα η μπάλα θα περάσει άουτ.

19′ Ο Αδραχτάς από θέση τετ α τετ δεν θα  μπορέσει να νικήσει τον Κρέτση.

20’Σουτ του Κουζέλη θα μπλοκάρει ο Δουλιώτης.

22′ Σούτ του Μπανάκα η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23′ Ωραία μπαλιά του Παπαποστόλου δεν πρόλαβε ο Αδραχτάς.

27′ Ο Ανδρεόπουλος από θέση τετ α τετ θα αστοχήσει.

30’Λάθος του Δουλιώτη ο Μπανάκας όμως θα πλασάρει και στείλει τη μπάλα στο δοκάρι.

37’Σουτ του Ευθυμιόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

39′ Ωραίο σουτ του Ανδρεόπουλου θα αποκρούσει ο Κρέτσης.

40′ Σουτ του Παπαποστόλου η μπάλα άουτ.

44’Ωραίο πλασέ του Κουζέλη η μπάλα λίγο άουτ.

53′ ΓΚΟΛ Ατομική ενέργεια του Αδραχτά και ωραίο πλασέ η μπάλα στα δίκτυα 2-0.

59’ΓΚΟΛ Ο Γιαννόπουλος θα ξεπεράσει δύο προσωπικούς αντιπάλους θα μπεί στη περιοχή θα πλασάρει και θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.3-0.

79’ΓΚΟΛ Ωραία πάσα του Παπαποστόλου στον Ζαχαρόπουλο ο δεύτερος θα πλασάρει και θα κάνει το 4-0.

80’ΓΚΟΛ Ωραία συρτή πάσα του Καζανά στον Ζαχαρόπουλο ο Ναυπακτιακός θα κάνει το 5-0.

Ναυπακτιακός: Δουλιώτης, Καζανάς, Αποστολόπουλος, Δημόπουλος, Μπαλαμπάνης, Γιαννόπουλος, Ευθυμιόπουλος (55′ Σταυρόπουλος), (80′ Θεοχάρης), Ζαχαρόπουλος, Αδραχτάς (70′ Καλαβρουζιώτης Θ.), Παπαποστόλου, Ανδρεόπουλος.

Αχιλλέας Γραμματικούς: Κρέτσης, Παπαιωάννου, Κουλουκούρας, Γεραφέντης, Τσούκαλης, Κουλουκούρας Θ., Κουζέλης Δ.(60’Σταμούλης), Κούστας, Μπανάκας, Κουζέλης Χ., Αλέρτας(46′ Νικολόπουλος(70′ Θεοδωρόπουλος).