Αποτελέσματα Κυπέλλου ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας 10-11/9

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  10-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ   6-0
ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ   2-6
ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ   0-1
ΑΙΑΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ – ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ   1-7
ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ   2-0

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  11-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ  0-0 κ. 1-0 παρ.
ΑΚΑΔ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Ν.ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ  0-0 κ. 0-0 παρ. 3-0 πεν.
ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ   5-3
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ   0-6
ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ – ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ   1-2
ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ   4-2

 

ΤΕΤΑΡΤΗ  14-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ   7-0

 

 

Ορισμός αγώνων κυπέλλου 10-14/9/2016

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  10-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)

Θ.ΠΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΣ    ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ

ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ   ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ

ΡΗΓΑΝΑ   ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ

ΜΠΟΥΚΑΣ  ΑΙΑΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ – ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ

ΛΟΥΤΡΟΥ     ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  11-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)

ΘΕΡΜΟΥ   ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ

ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ   ΑΚΑΔ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Ν.ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ   ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΓΑΒΑΛΟΥΣ    ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ   ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ – ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ

ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ   ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ  14-10-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)

ΕΜΙΛΕΩΝ   ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ

                  

            Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                   Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

          ΠΑΝ. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ                                                                               ΑΘΑΝ. ΛΑΥΡΑΝΟΣ

 

Τα ζευγάρια της Α’ Φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας 16-17

 

Α’ Φάση του κυπέλλου ΕΠΣ AIΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ 16-17

 

Α΄ ΌΜΙΛΟΣ

 

Χωρίς αγώνας Α.Ο. ΧΑΛΚΕΙΑΣ

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΝΕΟΣ ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΟ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ - ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ ΚΑΤΟΧΗΣ

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ - ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ –ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ

ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

ΑΣΤΈΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ - ΑΛΙΚΥΡΝΑΙΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

 

Κλήρωση για τη Β΄ Φάση στην οποία θα πραγματοποιηθούν δυο παιχνίδια:

Ο νικητής του αγώνα ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ με τον νικητή του αγώνα ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ και ο νικητής του ΑΡΗ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ με τον νικητή αγώνα ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ -ΟΜΗΡΟΣ .

 

Τα υπόλοιπα σωματεία προκρίνονται στην Γ΄ Φάση χωρίς αγώνα.

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Χωρίς αγώνα ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

ΑΙΑΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ – ΠΑΝΑΒΡΑΚΙΚΟΣ

ΑΟ ΡΙΓΑΝΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ – ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ

ΧΡΥΣΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΑΣ – ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ

ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ – ΑΟ ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙΟΥ

 

Κλήρωση για τη Β΄ Φάση στην οποία θα πραγματοποιηθούν δυο παιχνίδια:

Ο νικητής του αγώνα ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ- ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ με τον νικητή του αγώνα ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ και ο νικητής του αγώνα ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ με τον νικητή ΧΡΥΣΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΑΣ – ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ.

Τα υπόλοιπα σωματεία προκρίνονται στην Γ΄ Φάση χωρίς αγώνα.

 

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Δεν τα κατάφερε ο ΑΟ Χάλκειας.. όλα τα αποτελέσματα

 

Συνοπτικά όλα τα αποτελέσματα στα ματς της β' φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Θαλασσιάς-Νέστος Χρυσούπολης 1-4

Δόξα Δράμας-ΕΠΣ Θράκης 4-1

Οδυσσέας Αναγέννησης-Εβρος Σουφλίου 0-1

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Φιλώτα-Απόλλων Κρύας Βρύσης 2-3

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Μακεδονικός 2-3

ΑΟ Σημάντρων-Εθνικός Αγιονερίου 0-3

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Κρόνος Αργυράδων-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 1-0

ΑΕ Ποντίων-Σούλι Παραμυθιάς 5-4

ΑΕ Καραγιάννιων-ΑΟ Ανατολής 0-1

Με ΑΟ Ποταμιάς στις 9/3 για την επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών ο ΑΟ Χάλκειας

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας οι αντίπαλοι του Α.Ο. Χάλκειας είναι:

9/3  Α.Ο. Χάλκειας - Α.Ο. Ποταμιάς

9/3 Κρισαίος Χρυσού – Εθνικός Φιλιππιάδας

Χωρίς αγώνα η Α.Ε. Καραισκάκης γιατί ο Επαμεινόντας Λευκτρών δεν δήλωσε συμμετοχή.

Στις 16/3 ο Α.Ο. Χάλκειας αν περάσει θα υποδεχθεί την Α.Ε. Καρασκάκης και άν προκριθεί και πάλι θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Κρισαίος Χρυσού Εθνικός Φιλιππιάδας στις 23/3.

 Πηγή:www.nafpaktianews.gr

 

Τι προβλέπει η προκήρυξη του κυπέλλου ερασιτεχνών και οι αντίπαλοι του ΑΟ Χάλκειας

Κλήρωση στις 24 Φεβρουαρίου - Πρεμιέρα στις 9 Μαρτίου

Στους αγώνες της 2ης φάσης του Κυπέλλου ερασιτεχνικών ομάδων συμμετέχουν υποχρεωτικά οι Κυπελλούχες ομάδες των Ε.Π.Σ. - Μελών της Ε.Π.Ο.,  που θα προκύψουν από τους αγώνες της 1ης φάσης, οι οποίοι διεξάγονται με ευθύνη των Ε.Π.Σ.

Η κοινοποίηση από τις Ε.Π.Σ. - Μέλη στην Ε.Π.Ο. των Κυπελλούχων ομάδων των Ενώσεων πρέπει να γίνει εγγράφως υποχρεωτικά μέχρι την Πέμπτη 18-02-2016

Οι ομάδες έχουν την υποχρέωση να υποβάλλουν στην Ε.Π.Ο., έως την Δευτέρα 22-02-2016 Δήλωση Συμμετοχής σε ειδικό έντυπο, που θα γίνει γνωστό μέσω δημοσιοποίησης στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας.

Οι αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων διεξάγονται, από τη 2η φάση της διοργάνωσης μέχρι και τον Τελικό Αγώνα, με το σύστημα απλών συναντήσεων αποκλεισμού.

Σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος εφαρμόζεται η διαδικασία που προβλέπεται από την διάταξη της παρ. 9 του άρθρου 20 του Κ.Α.Π. Ερασιτεχνικών Ομάδων.

Η ομάδα που κληρώνεται πρώτη είναι γηπεδούχος.

      

 

 

Τελευταια νεα

    

    

    

    

Επικοινωνία μαζί μας

Contact Us

Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Website: http://www.aitosports.gr