Σε ένα παιχνίδι που μίλησε στην διαδικασία των πέναλτι η εμπειρία του τερματοφύλακα της Ακαδημίας Ναυπάκτου Δήμου Χασαπογιαννη η ομάδα της Ναυπάκτου ήταν η μεγάλη νικήτρια στην πρώτη φάση του κυπέλλου. ο τερματοφύλακας της Ακαδημίας απέκρουσε τρία πέναλτι και είναι αυτός που χρίζεται MVP για αυτή τη μεγάλη πρόκριση απο το Νέο Θερμιο Απόλλωνα που διεκδίκησε το περσινό πρωτάθλημα της Α κατηγορίας μέχρι και την τελευταία αγωνιστική.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στο πρώτο ημίχρονο παρακολουθήσαμε ένα παιχνίδι δύναμης χωρίς να δημιουργηθούν ευκαιρίες μπροστά στις εστίες των δύο τερματοφυλάκων. Στην επανάληψη η ακαδημία έφτασε κοντά στο γκολ στο 50′ Όταν ο Ρίσβας από θέση τετ-α-τετ έστειλε την μπάλα άουτ , Στο 55 ωραίος συνδυασμός Κάτσικα και Ρίσβα με τον πρώτο να σουτάρει και τη μπάλα να περνάει άουτ , Στο 65,1 καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους μετά από ωραία αντεπίθεση του Γεωργακόπουλου , Ρίσβα με τελικό αποδέκτη το Γεωργακόπουλο οποίος σούταρε ψηλά άουτ.

Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο στην κανονική του διάρκεια και οδηγήθηκε στην παράταση στην οποία το πρώτο της ημίχρονο πέρασε ανεκμετάλλευτο και από τις δύο ομάδες με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν χωρίς όμως να φτάνουμε επιτυχία στην εστία του Χασαπογιαννη.

Στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης ο νέος Θέρμιος Απόλλων θα χάσει μεγάλη ευκαιρία να πετύχει γκολ όταν ο Κράνης με ατομική ενέργεια από πλάγια θα ξεπεράσει όποιον βρει μπροστά του θα πλασάρει ο Χασαπογιαννης θα αποκρούσει και λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή ο Αμπντέλ Σαλάμ  θα απομακρύνει.

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  10-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ   6-0
ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ   2-6
ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ   0-1
ΑΙΑΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ – ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ   1-7
ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ   2-0

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  11-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ  0-0 κ. 1-0 παρ.
ΑΚΑΔ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Ν.ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ  0-0 κ. 0-0 παρ. 3-0 πεν.
ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ   5-3
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ   0-6
ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ – ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ   1-2
ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ   4-2

 

ΤΕΤΑΡΤΗ  14-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ   7-0

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  10-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)

Θ.ΠΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΣ    ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ

ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ   ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ

ΡΗΓΑΝΑ   ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ

ΜΠΟΥΚΑΣ  ΑΙΑΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ – ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ

ΛΟΥΤΡΟΥ     ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  11-9-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)

ΘΕΡΜΟΥ   ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ

ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ   ΑΚΑΔ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Ν.ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ   ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΓΑΒΑΛΟΥΣ    ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ   ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ – ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ

ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ   ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ  14-10-2016  ΩΡΑ  16:30  (ΚΥΠΕΛΛΟ)

ΕΜΙΛΕΩΝ   ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ

                  

            Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                   Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

          ΠΑΝ. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ                                                                               ΑΘΑΝ. ΛΑΥΡΑΝΟΣ

 

 

Α’ Φάση του κυπέλλου ΕΠΣ AIΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ 16-17

 

Α΄ ΌΜΙΛΟΣ

 

Χωρίς αγώνας Α.Ο. ΧΑΛΚΕΙΑΣ

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΝΕΟΣ ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΟ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ - ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ ΚΑΤΟΧΗΣ

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ - ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ –ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ

ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

ΑΣΤΈΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ - ΑΛΙΚΥΡΝΑΙΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

 

Κλήρωση για τη Β΄ Φάση στην οποία θα πραγματοποιηθούν δυο παιχνίδια:

Ο νικητής του αγώνα ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ με τον νικητή του αγώνα ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ και ο νικητής του ΑΡΗ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ με τον νικητή αγώνα ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ -ΟΜΗΡΟΣ .

 

Τα υπόλοιπα σωματεία προκρίνονται στην Γ΄ Φάση χωρίς αγώνα.

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Χωρίς αγώνα ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

ΑΙΑΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ – ΠΑΝΑΒΡΑΚΙΚΟΣ

ΑΟ ΡΙΓΑΝΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΥΡΤΙΑΣ

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ – ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ

ΧΡΥΣΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΑΣ – ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ

ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ – ΑΟ ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙΟΥ

 

Κλήρωση για τη Β΄ Φάση στην οποία θα πραγματοποιηθούν δυο παιχνίδια:

Ο νικητής του αγώνα ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ- ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ με τον νικητή του αγώνα ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ και ο νικητής του αγώνα ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ με τον νικητή ΧΡΥΣΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΑΣ – ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ.

Τα υπόλοιπα σωματεία προκρίνονται στην Γ΄ Φάση χωρίς αγώνα.

 

 

Συνοπτικά όλα τα αποτελέσματα στα ματς της β' φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Θαλασσιάς-Νέστος Χρυσούπολης 1-4

Δόξα Δράμας-ΕΠΣ Θράκης 4-1

Οδυσσέας Αναγέννησης-Εβρος Σουφλίου 0-1

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Φιλώτα-Απόλλων Κρύας Βρύσης 2-3

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Μακεδονικός 2-3

ΑΟ Σημάντρων-Εθνικός Αγιονερίου 0-3

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Κρόνος Αργυράδων-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 1-0

ΑΕ Ποντίων-Σούλι Παραμυθιάς 5-4

ΑΕ Καραγιάννιων-ΑΟ Ανατολής 0-1

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας οι αντίπαλοι του Α.Ο. Χάλκειας είναι:

9/3  Α.Ο. Χάλκειας - Α.Ο. Ποταμιάς

9/3 Κρισαίος Χρυσού – Εθνικός Φιλιππιάδας

Χωρίς αγώνα η Α.Ε. Καραισκάκης γιατί ο Επαμεινόντας Λευκτρών δεν δήλωσε συμμετοχή.

Στις 16/3 ο Α.Ο. Χάλκειας αν περάσει θα υποδεχθεί την Α.Ε. Καρασκάκης και άν προκριθεί και πάλι θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Κρισαίος Χρυσού Εθνικός Φιλιππιάδας στις 23/3.

 Πηγή:www.nafpaktianews.gr

 

      

 

 

Τελευταια νεα

    

    

    

   

   

Επικοινωνία μαζί μας

Contact Us

Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Website: http://www.aitosports.gr