Νίκη στην Παραβόλα και επιστροφή στην τετράδα για την ΑΕΜ

Τη νίκη με σκορ 3-0 πήρε η ΑΕ Μεσολογγίου στην Παραβόλας επί της τοπικής Θύελλας που αγωνίστηκε με πολλές ελείψεις.

Στο 25' ο Gasesa έδωσε  το προβάδισμα στην ΑΕΜ και στο 40' ο Βασιλάρης με σουτ έξω από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 69' ο Παπαποστόλου με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Το φίλμ του αγώνα:

8' Σουτ Gasesa ο Μπαλάσκας αποκρούει

12' Σουτ Πιστιόλη από δεξιά και από το ύψος της μικρής περιοχής ο Μπαλάσκας αποκρούει, η μπάλα φτάνει στον Παπαποστόλου στην μικρή περιοχή αλλά το σουτ που επιχειρεί κοντράρει σε αμυντικό και καταλήγει κόρνερ

25' Γκοοολ 0-1 Ο Πιστιόλης κάνει σέντρα από δεξιά και ο Gasesa με σουτ από το ύψος του πέναλτι στέλνει τη μπάλα πρώτο στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα

27' Αδύναμο σουτ Ρεπανίδα μπλόκαρε ο Ζέρβας

28' Προβολή Πιστιόλη από κοντά άουτ

35' Διαδοχικά σουτ Πιστιόλη και Gasesa κόντραραν σε αμυντικούς

40' Γκοοολ 0-2 Ο Βασιλάρης με σουτ έξω από την πετιοχή έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του ανήμπορού να αντιδράσει Μπαλάσκα

55' Σουτ Gasesa από πλάγια αριστερά και από το ύψος της μικρής περιοχής πέρασε παράλληλα άουτ

67' Σουτ Μιχαλόπουλου άουτ

69' Γκοοολ 0-3 Ο Παπαποστόλου με σουτ μέσα από την περιοχή άφησε "άγαλμα" τον Μπαλάσκα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

78' Ο Καβαλλάρης βρήκε τον Μιχαλόπουλο που από πλάγια αριστερά έκανε το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ

78' Σουτ Ανδρεόπουλου λίγο άουτ

82' Παράλληλη σέντρα Αυγέρη από αριστερά βρήκε στο δεύτερο δοκάρι το νεαρό Κονδύλη που έκανε άστοχο πλασέ.

84' Τριπλή ευκαιρία για την ΑΕΜ, Σουτ Πιστιόλη αποκρούει ο Μπαλάσκας, η μπάλα φτάνει στον Ανδρεόπουλο που επιχειρεί σουτ η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Παππά που έκανε νέο σουτ έξω από την περιοχή στο οριζόντιο δοκάρι

Θύελλα (Ανδρέας Κονδύλης): Μπαλάσκας, Τοπαλίδης, Σταμάτης δ., Βασιλείου, Ξανθόπουλος, Κονδύλης, Ρεπανίδας, Ράπτης, Σταμάτης Ελ., Αυγέρης, Αλ Γιουσέφ

ΑΕ Μεσολογγίου (Χρήστος Ζαρκαβέλης): Ζέρβας, Μπαλαούρας, Κάκκος, Καβαλλάρης Αθ., Λίτσος, Παπαποστόλου (81' Μπαλαμπάνης), Μιχαλόπουλος (69' Καβαλλάρης Δ.), Κοντομήτσος, Gasesa (62' Ανδρεόπουλος), Βασιλάρης  (83'Παππάς), Πιστιόλης