live ενημέρωση Οικονόμου Τσαριτσάνης – ΑΕ Μεσολογγίου

Κατηγορία: Α.Ε. Μεσολογγίου

Έναρξη σε λίγα λεπτά του παιχνιδιού για την πρώτη φάση του κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Οικονόμου Τσαριτσάνης και την ΑΕ Μεσολογγίου, και το www.aitosports.gr θα προσπαθήσει να σας ενημερώνει για την εξέλιξη του αγώνα..

Μείνετε συντονισμένοι..

Οι ενδεκάδες με τις οποίες θα παρατάξουν οι δυο τεχνικοί τις ομάδες τους στον αγωνιστικό χώρο:

Οικονόμος Τσαριτσάνης: (Κώστας Κατσαράς) Νούσιας, Γκαμπέτας, Γαλάνης, Τσακαλι, Χάμος, Μιφτάρι, Καλφούντζος, Καραλούλης, Μουλτσιας, Τόλιος, Καραγκούνης.

ΑΕ Μεσολογγίου: (Γιώργος Γιάκος) Γκασούκας, Κοκώνης, Κοντομήτσος, Λίτσος, Παναγιωτόπουλος, Τζαμαλής, Τσιούνης, Καλοκαίρης, Πιστιόλης, Ντζιμάνης, Βασιλογιάννης.

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι κ.κ Καλατζής, Αναστασίου και Σακκάς του συνδέσου Θεσσαλίας.

Έχει συμπληρωθεί το πρώτο 20΄ λεπτο με τις δυο ομάδες να παραμένουν στο 0-0.

Για την 1η φάση του θεσμού έχουμε μέχρι στιγμής και δυο τελικά αποτελέσματα σε αγώνες που ξεκίνησαν νωρίτερα..

Θύελλα Καμαρίου – ΑΕ Κηφισιάς 2-0

Παλληξουριακός – ΑΕ Ξηροβουνίου 1-0

Ημίχρονο στο παιχνίδι στην Τσαριτσάνη, με την ομάδα του Οικονόμου στο 44΄ να παίρνει προβάδισμα στο σκορ με τον Μουλτσια.

Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα για το Κύπελλο Ελλάδας (1η φάση)

ΤΕΛΙΚΟ Θύελλα Καμαρίου – ΑΕ Κηφισιάς 2-0 (33' Μαυρομάτης, 82' Ζανελάρι)

ΤΕΛΙΚΟ Παλληξουριακός – ΑΕ Ξηροβουνίου 1-0 (5' )

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Χαλκίς – ΑΟ Επισκοπής 0-1 (6' Σαββίδης)

16.30  ΑΕ Ερμιονίδας – Δάφνη Δαφνώνα 4-0 (27'-54' Παλαιοπάνος, 35' Μακρής, 50' Αρβανιτάκης)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Εθνικός – ΑΟ Παλαιόχωρας 1-1 (16' Μπλάνκο / 38' )

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Κόρινθος 2006 – Καλαμάτα 0-1 (6' Αθανασόπουλος)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Άρης Αβάτου – Εθνικός Κεραμιδίου 0-0

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Απόλλων Παραλιμνίου – Θράκη Φερών 2-0 (24' αυτογκόλ, 26' Κεχαγιάς)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Ερμής Αμυνταίου – ΑΕ Καλαμπακίου 0-1 (36' Παυλίδης)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΟ Καρδίας 0-0

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Αναγέννηση Πλαγιάς – Ηρακλής Πολυκάρπης 1-0 (10' Τομπατζίδης)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Καβάλα – ΑΣ Γιαννιτσά 0-0

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0 (44' Μουλτσιάς)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Μακεδονικός Φούφα – Νίκη Βόλου 1-1 (9' Καλογιαννίδης / 14' Βουκομάνοβιτς)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Τηλυκράτης – ΑΟ Σελλάνων 1-0 (40' Περιστέρης)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Αστέρας Ιτέας – Θεσπρωτός 0-0

17.40  Ηρακλής Ελευσίνας – ΟΦ Ιεράπετρας 0-1 (7' αυτογκόλ)

18.00  Αντίμαχος Κω – Θύελλα Ραφήνας

Έναρξη του δευτερου ημιχρόνου στο γήπεδο της Τσαριτσάνης.

Έχει συμπληρωθεί το πρώτο 20΄ λεπτο στο δεύτερο μέρος, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο σκορ με 1-0 από το 44΄ λεπτό.

Στο παιχνίδι για την ΑΕΜ έχουν περάσει στο δευτερο ημιχρονο οι Μιχαλόπουλος – Καβαλλάρης Θ. και Βρέττας..

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΜ με τον Μιχαλόπουλο στο 90΄ από πλάγια θέση τετ τα τετ.

Τέλος παιχνιδιού Οικονόμου Τσαριτσάνης – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0