Λευκή ισοπαλία για την ΑΕΜ στο Καινούργιο

Ισόπαλος χωρίς γκολ έληξε ο αγώνας στο γήπεδο Καινουργίου ανάμεσα στην τοπική Δόξα και την ΑΕ Μεσολογγίου.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την πρωτοβουλία στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δημιούργησαν τις  περισσότερες προϋποθέσεις για γκολ. Οι γηπεδούχοι κράτησαν εύκολα το "μηδέν" αλλά δεν κατέφεραν να απειλήσουν ιδιαίτερα τον αντίπαλό τους.

Το φιλμ του αγώνα:

8' Παράλληλη σέντρα Βασιλόγιαννη στο δεύτερο δοκάρι εκεί που ήταν ο Μικρόπουλος που έδιωξε προ του Πιστιόλη

10' Σουτ Μιχαλόπουλου ο Ρόκκος αποκρούει εκλπληκτικά σε κόρνερ

18' Σέντρα - σουτ του Στεργίου στην πορεία της μπάλας ο Βασιλόγιαννης που από κοντά δεν βρήκε καλά τη μπάλα με το κεφάλι η οποία και κατέληξε κόρνερ

25' Σουτ Μπλέτσα μπλόκαρε εύκολα ο Καραγκούνης

26' Μακρινό σουτ Πιστιόλη στην αγκαλιά του Ρόκκου

30' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Στεργίου απέκρουσε ο Ρόκκος με γροθιές

45' Σουτ Ντζιμάνη άουτ

59' Γέμισμα του Λίστου ο Τσιούνης βρήκε τον Μιχαλόπουλο που  έκανε το πλασέ αλλά ο Ρόκκος απέκρουσε

65' Γύρισμα του Βασιλόγιαννη πρόλαβε και έδιωξε με προβολή πριν η μπάλα φτάσει στον Τσιούνη

69' Σουτ Λίτσου ψηλά άουτ

72' Κάθετη πάσα του Λίτσου στον Μιχαλόπουλο αυτός πλασέ από πλάγια αριστερά με τον Ρόκκο να αποκρούει σε κόρνερ

81' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρύμπα αποκρούει ο Καραγκούνης με τις γροθιές

87' Σέντρα Βασιλόγιαννη κεφαλιά Τσιούνη ο Ρόκκος αποκρούει αλλά υποδείχτηκε οφσάϊντ

93' Ο Κακούρης ατομική προσπάθεια από το κέντρο βγαίνει απέναντι από τον Καραγκούνη και πλάγια δεξιά μέσα στην μεγάλη περιοχή αλλά υπόπίεση κάνει το σουτ στέλνοντας τη μπάλα άουτ

Δόξα Καινουργίου (Κ. Γιωτόπουλος): Ρόκκος, Μικρόπουλος, Παντής, Σαλμάς, Τζωρτζόπουλος, Μπλέτσας, Ρεπανίδας (64' Αλτζερίνης), Νικολογιάννης (92' Φλωρόπουλος), Φραγκούλης, Αγγέλης (72' Καρύμπας), Κακούρης

Α.Ε. Μεσολογγίου (Γ. Γιάκος): Καραγκούνης, Κοκώνης, Στεργίου, Παναγιωτόπουλος, Λίστος, Ντζιμάνης (80' Τζαμαλής), Τσιούνης, Καλοκαίρης, Πιστιόλης, Μιχαλόπουλος (80' Δενδρινός), Βασιλόγιαννης