Νικηφόρο και το δεύτερο φιλικό για την ΑΕΜ

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου η Α.Ε. Μεσολογγίου κέρδισε με 1 - 0 τον Παναγρινιακό.

Το παιχνίδι είχε διάρκεια 80 λεπτών και οι δύο ομάδες έδειξαν καλή εικόνα με τους "κανονιέρηδες" να φτάνουν στη νίκη με τέρμα που σημείωσε ο Κοντογιάννης στο 79΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα οι παίκτες του Γιώργου Ασπρογέρακα μπήκαν καλύτερα και έχασαν καλές ευκαιρίες με Πιστιόλη και Κοντογιάννη. Μετά το πρώτο τέταρτο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και έκαναν φάσεις με Νάκο και Κάππα.

Το 0 - 0 παρέμεινε στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος παρά τις αρκετές αλλαγές οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για τέρματα.

Λίγο πριν το φινάλε ο Τόμας Κοσιμάνο κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Τσιμπούκα και ο Κοντογιάννης ευστόχησε στην εκτέλεση χαρίζοντας στην Α.Ε.Μ. τη φιλική νίκη.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Μπαλάφας (41΄ Βασιλόπουλος), Μπούρος (41΄ Λιούλιος), Κάππας (69΄ Τσιμπούκας), Γκουρνέλος Χ.Σ. (57΄ Σαγάνης), Φραγκούλης (41΄ Γκουρνέλος Θ.), Ψηφής (77΄ Καράτσαλος), Σαμψώνας (41΄ Γκουρνέλος Χ.Χ.), Βασιλάρης (57΄ Αντωνόπουλος), Νάκος (77΄ Μακρής), Ζαχαράκης, Βασιλόγιαννης (75΄ Ρεντζέπης).

Α.Ε. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Γιώργος Ασπρογέρακας): Μανιάτης (50΄ Δούρος), Παλιάτσας (50΄ Πασπαλιάρης), Κοντομήτσος (77΄ Καζανάς), Παναγιωτόπουλος (74΄ Μάντης), Λίτσος, Ντζιμάνης, Κοντογιάννης, Φονταλής (60΄ Τοπαλίδης (68΄ Τόμας Κοσιμάνο)), Κένζι, Γαβρίνας (55΄ Κριστιάν), Πιστιόλης (79΄ Λούτζι).

Πηγή: websports.gr