Γ΄Εθνική: Ήττα για την ΑΕΜ στη Ναύπακτο

Μεγάλος νικητής στο τοπικό ντέρμπι της 10ης  αγωνιστικής ο Ναυπακτιακός Αστέρας που κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-1 απέναντι στην ΑΕ Μεσολογγίου με σκόρερς τους Τσότρα και Θεοχάρη, για τους φιλοξενούμενους είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Πιστιόλης.

Το γκολ του  Τσότρα ήρθε στο 25’ με ωραίο πλασέ ύστερα από ωραία κάθετη πάσα του Κονίδα με τον Κώστα Πιστιόλη να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια στο 33’ με ένα εκπληκτικό βολέ μέσα από την μεγάλη περιοχή , γκολ που δεν το πανηγύρισε αφού σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του.

Στην επανάληψη ο Πιστιόλης απείλησε ακόμη μια φορά από θέση τετ α τετ όμως ο Πετσίνης  είπε όχι. Στο 69’ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Κόκα ο Θεοχάρης με κοντινό πλασέ θα κάνει το 2-1 και θα χαρίσει την πολύτιμη νίκη στον Ναυπακτιακό.

Το φιλμ του αγώνα:

17’ Σουτ του Κονίδα που θα δει εκτός περιοχής το Μανιάτη η μπάλα θα περάσει άουτ.

24’ Επικίνδυνη σέντρα του Θωμόπουλου θα απομακρύνουν οι αμυντικοί.

25’ ΓΚΟΛ, Κάθετη  του Κονίδα με τον Τσότρα να κάνει ωραίο πλασέ και να κάνει το 1-0.

28’ Αδύναμο πλασέ του Βαρουξάκη εύκολα ο Μανιάτης.

33’ ΓΚΟΛ, Ο Πιστιόλης θα πάρει το ριμπάουντ μετά από σουτ του Γεωργούση μέσα στην περιοχή και θα κάνει το 1-1.

42’ Σούτ του Τσότρα η μπάλα θα περάσει άουτ.

46’ Σουτ του Γεωργούση μέσα στην περιοχή οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν χέρι του Κόκα με τον διαιτητή να έχει αντίθετη άποψη.

45’ Πάσα του Κονίδα στον Θωμόπουλο σουτ στη κίνηση η μπάλα άουτ.

46’ Ο Πιστιόλης από θέση τετ α τέτ δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Πετσίνη.

47’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοντογιάννη θα μπλοκάρει ο Πετσίνης.

48’΄Ο Γεωργούσης θα κλέψει τη μπάλα θα σουτάρει ο Πετσίνης θα αφήσει να περάσει η μπάλα άουτ.

64’ Σέντρα σουτ του Καζανά μπλοκάρει ο Μανιάτης

65’ Οι γηπεδούχοι θα  ζητήσουν πέναλτι για μαρκάρισμα πάνω στον Κόκα ο διαιτητής θα πει όχι.

66’ Ωραία μπαλιά Κοντογιάννη ο Πιστιόλης από θέση τετ α τετ πλασάρει άουτ.

69’ ΓΚΟΛ, Εκτέλεση κόρνερ του Κόκα ο Θεοχάρης δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά όμως με κοντινό σουτ κάνει το 2-1

70’ Σέντρα σουτ του Καζανά η μπάλα θα περάσει πάνω από το οριζόντιο.

Διαιτητές της αναμετρήσεις οι κ.κ Αθανασίου, Μάνος και Νούσιας του συνδέσμου Άρτας.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Δημήτρης Κάκκος) : Πετσίνης, Καζανάς, Θεοχάρης, Γιαννόπουλος, Θωμόπουλος, Τσεκούρας, Τσότρας, Κόκας (78’Μαγκανάκης), Βαρουξάκης (93’Αμπντέλ), Κονίδας, Ανδρεόπουλος (57’Καραγιάννης).

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Χρήστος Ζαπάντης) : Μανιάτης, Κολοβάκης (Πασπαλιάρης), Κοντομήτσος, Σωτηρόπουλος, Παναγιωτόπουλος (Γράβαλος), Λίτσος, Πιστιόλης, Ντζιμάνης, Γεωργούσης, Κοντογιάννης, Χάρπερ (Φονταλης).

Πηγή: nafpaktianews.gr