Αποκλεισμός από το κύπελλο ερασιτεχνών στη «ρωσική ρουλέτα» για τον Νέο Αμφίλοχο

Άτυχος στα πέναλτι ο Νέος Αμφίλοχος αποκλείστηκε από τον τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών με 8-7 από την Νίκη Βόλου .

Αν και βρέθηκε πολύ κοντά στην πρόκριση για πρώτη φορά στην ιστορία του στον τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος Ο Νέος Αμφίλοχος γνώρισε την ηττα στη διαδικασία των πέναλτι με 8-7( 0-0 κανονική διάρκεια) (1-1 Παράταση) απο την έμπειρη ομάδα της Νίκης Βόλου .

Το σκορ άνοιξε 1-0 στο 92' της παράτασης ο Νάκος με πλασέ μετά απο πάσα του Τσούνη αλλα η ομάδα της Νίκη Βόλου έφτασε γρήγορα στην ισοφάριση στο επόμενο λεπτό 93'με κεφαλιά του Κραγιόπουλου.

Τα πέναλτι

1-0 Δράκος, 1-1 Κραγιόπουλος, 2-1 Νάκος, 2-2 Τζάθας, 3-2 Τόσκα, 3-3 Μέτσε, 4-3 Κούσης, 4-4 Αναστασίου, 5-4 Τσούνης, 5-5 Κοντοές, 6-5 Μαλής, 6-6 Αλ. Καρτσαμπάς, 7-6 Χριστογιάννης, 7-7 Χρ. Καρτσαμπάς, 7-7 Κωστακιώτης αποκρούει ο Τζήμας, 7-7 Ζιώγας άουτ
7-7 Ρεπετσάς άουτ, 7-8 Βουρδάκης

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Ζιώγας, Λάιος (85' Κοντοές), Καρτσαμπάς, Βέργος,Τζάθας, Μέτσε, Ιορδανίδης (109' Αλ. Καρτσαμπάς), Αναστασίου, Ντινιωτάκης (90' Βουρδάκης), Κραγιόπουλος

Νέος Αμφίλοχος: Μανιάτης, Κωστακιώτης, Χριστογιάννης, Κοκώνης, Μαλής, Ζωτάι (113' Δράκος), Τσούνης, Καλοκαίρης (70' Ρεπετσάς), Τόσκα, Νάκος, Κούσης

Με τον αποκλεισμό του απο τον τελικό ο Νέος Αμφίλοχος ολοκληρώνει μια πολύ πετυχημένη χρονιά καθώς τερμάτισε 2ος στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατέκτησε το κύπελλο της ΕΠΣΝ Αιτωλοακαρνανίας και εφτασε μέχρι τον ημιτελικο του κυπέλλου ερασιτεχνών προσφέροντας πλούσιο θέαμα και μοναδικές χαρές στους φιλάθλους του ολη την χρονιά.

Φωτο - Ρεπορτάζ : Ηλίας Νακόπουλος