Εύκολο απόγευμα για τον Ναυπακτιακό απέναντι στα Γρεβενά Αεράτα (vid)

Ένα εύκολο απόγευμα είχε ο Ναυπακτιακός Αστέρας απέναντι στην νεανική ομάδα των Γρεβενών.

Η ομάδα του Δημήτρη Σκούνα ήταν καταιγιστική και κατάφερε να πάρει εύκολα τους τρεις βαθμούς της νίκης μια αγωνιστική πριν το  ντέρμπι με το  Μακεδονικό Φούφα την ερχόμενη Κυριακή στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου.

Το σημερινό παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο εκεί που οι παίκτες του Ναυπακτιακού είχαν επιβάλει τον ρυθμό τους ανοίγοντας το σκορ στο 2’ με τον Κονίδα ,  στο 17’ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Στάυρο Λαγό. Η συνέχεια εκτός των πάρα πολλών ευκαιριών άνηκε στον Γιώργο Γραμματικόπουλο που σημείωσε δύο τέρματα στο 31’ και στο 55’.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να παίζουν με εννιά καθώς ο Κόκας αποχώρησε λόγω τραυματισμού και ο Γκάρετ με δεύτερη κίτρινη κάρτα όπου θα χάσει το παιχνίδι κυπέλλου με τον Παναιτωλικό για να είναι έτοιμος για τον αγώνα με τον Μακεδονικό Φούφα.Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν μόνο σε δυο τρεις περιπτώσεις χωρίς όμως να καταφέρουν να σημειώσουν γκολ

Το φίλμ του αγώνα:

2’  Γκοοολ Ύστερα από σέντρα του Λαγού με κοντινό πλασέ ο Κονίδας εξ’ επαφής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα  1-0

3’ Σέντρα του Σαμπανέι κεφαλιά ο Νικολακόπουλος η μπάλα λίγο άουτ.

17’ Γκοοολ Ο Λαγός με κοντινό πλασέ θα κάνει το 2-0.

24’ Σέντρα του Σαμπανέι σουτ του Γιαννόπουλου  η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

25’ Εκτέλεση κόρνερ του Γιαννόπουλου ο Θεοχάρης με κοντινό σουτ θα στείλει την μπάλα άουτ.

26’ Σουτ του Γραμματικόπουλο μέσα από την περιοχή η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και στην συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί.

28’Σουτ του Ασλανίδη μέσα από την περιοχή θα αποκρούσει ο Ζέρβας .

31’Γκοοολ  Ατομική  προσπάθεια του Κόκα σουτ θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας στην επαναφορά ο Γραμματικόπουλος θα κάνει το 3-0

33’ Σέντρα του Γραμματικόπουλου προβολή του Κονίδα η μπάλα άουτ.

34’ Σέντρα Καζανά ο Γραμματικόπουλος δεν θα μπορέσει προ κενής εστίας να πιάσει την κεφαλιά.

35’Σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα άουτ .

36 Ωραία μπαλιά του Κονίδα ατομική προσπάθεια του Κόκα ο οποίος θα πασάρει στον Λαγό  όμως δεν θα κάνει το πλασέ όπως θα ήθελε η μπάλα άουτ.

39’ Σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

41’ Σουτ  του Γραμματικόπουλου η μπάλα θα κοντράρει πάνω στα σώματα.

42’ Ο Κόκας θα χάσει μοναδική ευκαιρία όμως το σουτ που θα επιχειρήσει θα περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

49’ Ωραία εναλλαγή της μπάλας Σαμπανέι Κονίδα σουτ του δεύτερου αποκρούει ο τερματοφύλακας

53’Σουτ του Γραμματικόπουλος η μπαλά άουτ.

55’ Γκοοολ  Σέντρα του Κόκα κοντινό πλασέ του Γραμματικόπουλου η μπάλα στα δίκτυα 4-0.

63’ Σουτ του Κονίδα αποκρούει ο τερματοφύλακας δεν θα μπορέσει να στείλει την μπάλα στα δίκτυα ο Σαμπανέι από κοντά μετά την  αποκρούσει.

64’Ψηλοκρεμαστό σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

73’Εκτέλεση φάουλ του Μπακιρτζή μπλοκάρει ο Ζέρβας.

74’Με δέκα παίκτες ο Ναυπακτιακός λόγω τραυματισμού του Κόκα.

76’ Τετ α τετ του Κουπτζίδη θα αποκρούσει ο Ζέρβας.

77’Σουτ έξω από την περιοχή του Φουρλατάρα θα μπλοκάρει στην δεξιά του γωνία ο Ζέρβας.

78’Βολ πλανέ του Γκασούκα  η μπάλα άουτ.

87’ Μπροστινή μπαλιά του Κωστή σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα θα κοντράρει.

89’ Ο Γκάρετ θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Κωστούλας με βοηθούς τον κ. Παπαδημητρίου και  Νούσια.

Ναυπακτιακός: (Σκούνας): Ζέρβας, Καζανάς, Κόκας, Νικολακόπουλος (61’ Γιαννόπουλος Π.Β.), Θεοχάρης, Garret ,Λαγός, Κονίδας (64’Γκασούκας), Γραμματικόπουλος, Γιαννόπουλος (54’Φαμπίνιο), Σαμπανέι.

Γρεβενά Αεράτα: Γαβρίδης Σ.,ΓαβρίδηςΕ., Μπατακοϊας, Κοτενίδης, Δαδάλης, Κουπτίδης (46΄Μπακιρτζής), Βασιλόπουλος, Τζάτζης (46’Joni), Φουρλατάρας Σάλλα (58’Βλάχος), Ασλανίδης (46’Τάκας).