Εντος έδρας ισοπαλία Ναυπακτιακού με Κρόνο Αργυράδων (vid)

Ισόπαλος αναδείχθηκε το παιχνίδι μεταξύ του Ναυπακτιακού Αστέρα – Κρόνος Αργυράδων ο Ναυπακτιακός ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι σημείωσε δυο γρήγορα γκολ και όλα έδειχναν ότι θα μπορούσε να ξεπεράσει εύκολα το εμπόδιο του Κρόνου .

Ο εφιάλτης όμως επέστρεψε ακόμη δυο παιδαριώδη λάθη της άμυνας του στέρησαν τους τρεις βαθμούς της νίκης αλλά συγχρόνως δεν τον άφησαν  να  πλησιάσει την κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας .

Τίποτα όμως δεν τέλειωσε τώρα  χρειάζεται ανασύνταξη καθώς το πρωτάθλημα δεν τελειώνει το Δεκέμβρη αλλά έχει ακόμη ένα Μαραθώνιο μπροστά με δύσκολα ματς και φιλόδοξους αντιπάλους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα του Δημήτρη Σκούνα ξεκίνησε όπως προαναφέραμε δυνατά και σημείωσε δύο τέρματα στο 6′ με τον Γραμματικόπουλο και στο 15′ με τον Γκασούκα.

Ο Κρόνος από λάθος της άμυνας θα μειώσει με τον Μουζακίτη στο 36′ και θα ισοφαρίσει στο 85′ με τον Σπαχίου. Στα όσα λεπτά απέμεναν ο Ναυπακτιακός πίεσε και έφτασε στον γκολ με τον Γκασούκα ο οποίος υποδείχθηκε σε θέση οφ σάιντ σε μια  οριακή φάση για τον βοηθό με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα Νικολακόπουλος και Γραμματικόπουλος θα χάσουν ακόμη δυο κλασικές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να δώσουν τους βαθμούς της νίκης στον Ναυπακτιακό.

Το φιλμ του αγώνα:

6’ ΓΚΟΟΛ Ο Γραμματικόπουλος με ωραίο πλασέ θα κάνει το 1-0

15’ ΓΚΟΟΛ Ο Γκασούκας θα δεχθεί ωραία μπαλιά θα μπει στην περιοχή και θα κάνει το 2-0.

17’Ανάποδο ψαλίδι του Κονισπολιάτη με  την βοήθεια του δοκαριού θα διώξει ο Μανιάτης.

35’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ θα διώξει σε κόρνερ ο Μανιάτης.

36’ ΓΚΟΟΛ Από εκτέλεση κόρνερ του Μουζακίτη ο Καζανάς θα προσπαθήσει να διώξει στέλνοντας την μπάλα στα δίκτυα.

48’ Ο Γκασούκας θα μπει στην περιοχή δεν μπορέσει να πασάρει στον Γραμματικόπουλο η μπάλα άουτ.

53’ Εκτέλεση φάουλ κεφαλιά του Γραικού η μπάλα άουτ.

58’ Σούτ του Παπαστεργίου μέσα από την περιοχή η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

69’ Σέντρα του Γκασούκα θα μπλοκάρει ο Ζάχος.

77Σουτ του Γιαννόπουλου η μπάλα άουτ.

79’ Εκτέλεση κόρνερ πίεση από τον Κρόνο σουτ θα κοντράρει η μπάλα θα απομακρύνουν οι οι αμυντικοί.

85’ ΓΚΟΟΛ Ο Σπαχίου θα εκμεταλλευτεί το λάθος της άμυνας του Ναυπακτιακού και θα ισοφαρίσει 2-2.

86’ Ο θα μπει την περιοχή ο Σπαχίου  τετ α τετ θα πλασάρει θα διώξει ο Θεοχάρης

88’ Σέντρα σουτ του Νικολακόπουλου θα διώξει σε κόρνερ ο Ζάχος.

93’ Ο Γκασούκας θα σκοράρει το γκολ θα ακυρωθεί ως οφ σάιντ.

94’ Προβολή του Νικολακόπουλου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

95’ Ο Γραμματικόπουλος θα χάσει μοναδική ευκαιρία να σκοράρει.

Ναυπακτιακός Αστέρας: Μανιάτης, Καζανάς, Καραγιάννης (6’ λ.τ.Κονίδας 65’Κυριαζόπουλος), Νικολακόπουλος, Θεοχάρης, Garret, Κωστής, Γιαννόπουλος (88’Κοντογιάννης), Γραμματικόπουλος, Σαμπανέι, Γκασούκας.

Κρόνος Αργυράδων: Ζάχος, Κωστακιώτης , Αχείμαστος, Ντατίδης, Γραικός, Χατζηδημητρίου, Κονισπολιάτης (81’Σπαχίου), Χαρτσιάς, Βλάσσης (46’Παπαστεργίου), Κοιλιάρας, Μουζακίτης.