Εντός έδρας ήττα για Ναυπακτιακό από τον Τηλυκράτη Λευκάδας

Δεν κατέφερε να πάρει τους βαθμούς της νίκης απέναντι στον Τηλυκράτη ο Ναυπακτιακός Αστέρας.

Οι φιλοξενούμενοι  προσπαθούσαν συνεχώς με αντεπιθέσεις  να απειλήσουν την εστία του Ναυπακτιακού. Κάτι που κατάφεραν στο 50’ με ένα απίστευτο σουτ  λίγο κάτω από την  μεσαία γραμμή , το 0-2 για τους φιλοξενούμενους θα σημειώσει ο Γεωργούσης με κοντινό πλασέ  και το τελικό 0-3 ο Πριονάς .

Ο Ναυπακτιακός δεν είχε καλή απόδοση και γνωρίζει μια βαριά ήττα. Τώρα η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς αντιμετωπίζει στην Ηγουμενίτσα τον Θεσπρωτό και την τελευταία αγωνιστική τον Αχέρωντα Καναλακίου. Τίποτα όμως δεν έχει τελειώσει καθώς με δύο νίκες ο Ναυπακτιακός τερματίζει στην δεύτερη προνομιακή θέση και σε συνδυασμό αποτελεσμάτων μπορεί να κατακτήσει ακόμη και την πρώτη θέση.

Το φιλμ του  αγώνα:

2’ Εκτέλεση κόρνερ για τον Τηλυκράτη η μπάλα επικίνδυνα παράλληλα με την εστία.

3’ Από θέση τετ α τετ ο Γεωργούσης θα πλασάρει άουτ.

11’ Ο Γεωργούσης  θα βγεί στην κόντρα θα επιχειρήσει μια ωραία συρτή σέντρα όμως ο Σταματόπουλος θα μπλοκάρει πριν η μπάλα φτάσει στον Πριονά

20’ Ο Γεωργούσης θα υποδειχτεί σε θέση οφ σάιντ.

24’ Σέντρα σουτ του Χριστογιάννη μπλοκάρει εύκολα ο Σταματόπουλος

25’ Ο Νικολακόπουλος θα υποδειχτεί σε θέση οφ σάιντ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κυζιρίδη

26’ Ο Γραμματικόπουλος θα κλέψει την μπάλα θα σουτάρει μέσα από την μεγάλη περιοχή  η μπάλα θα κοντράρει.

30’ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γκόλια θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας στην επαναφορά δεν θα μπορέσει να πλασάρει ο Νικολακόπουλος.

34’ Σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα θα κοντράρει στους αμυντικούς του Τηλυκράτη θα φτάσει στον Κωστή θα σουτάρει η μπάλα να κοντράρει κόρνερ.

37’ Σέντρα του Τσελάι κεφαλιά του Γεωργούση η μπάλα άουτ.

39’ Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια κεφαλιά του Σεντεμέντε στην φάση θα μπει ο Νικολακόπουλος θα πλασάρει η μπάλα άουτ.

40’ Σουτ του Τόσκα η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

48’  Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυζιρίδη μπλοκάρει ο Τεντζέρης.

50’ Γκοολ Ο Φράγκος με ένα απίστευτο σουτ πολλά μέτρα έξω από την μεγάλη  περιοχή θα στείλε την μπάλα στα δίκτυα 0-1.

52’ Σουτ του Πριονά η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

57’ Γκοολ Ο Γεωργούσης με κοντινό πλασέ θα κάνει το 0-2

61’ Σουτ έξω από την περιοχή του Τσελάι η μπάλα λίγο άουτ.

63’ Ωραία σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά του Μπουρδούβαλη η μπάλα στο δοκάρι και κόρνερ.

64’ Δυνατό σουτ του Βακράκου αποκρούει εντυπωσιακά ο Τεντζέρης.

68’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόλια η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.

73’ Από θέση τετ α τετ οι Πριονάς δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Σταματόπουλο.

84’ Γκοολ Με ένα ωραίο πλασέ του Πριονάς θα κάνει το 0-3 για τον Τηλυκράτη.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Ανδιανός με βοηθούς τον κ. Οικονόμου και κ. Παπαδημητρίου από την ΕΠΣ Αχαΐας .

Ναυπακτιακός : (Γκόγκιτς) Σταματόπουλος, Καζανάς (60’Καραγιάννης), Γκόλιας, Νικολακόπουλος, Σεντεμέντες (60’Κοκκώνης) Γκάρετ (66’Βακράκος), Στεργίδης, Γιαννόπουλος (63’Γιαννόπουλος), Γραμματικόπουλος, Κυζιρίδης, Κωστής.

Τηλυκράτης: (Μαγκαφίνης) Τεντζέρης, Χριστογιάννης, Καταγής, Δημητρίου , Μπουρδούβαλης, Τόσκα Κλάιντι, Τσελάι (73′ Περιστέρης),Φράγκος (68’Κολοβός), Γεωργούσης, Καταγής, Πριονάς.

Πηγή: nafpaktianews.gr