Φλέρταρε με την νίκη το Ευπάλιο αλλά γνώρισε την ήττα (vid)

Ο Απόλλωνας Ευπαλίου ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι πιέζοντας συνεχώς την εστία του Λέτσο σημειώνοντας μάλιστα γκολ πολύ νωρίς στο παιχνίδι με τον Παναγιωτόπουλο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στη συνέχεια ο Απόλλωνας θα συνεχίσει στο ίδιο ρυθμό και θα καταφέρει να προηγηθεί με τον Αντώνη Ρουμπάτο στο 28′ που ύστερα από ωραία πάσα του Παπανδρέου βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα της Λευκίμμης. Οι φιλοξενούμενοι θα απειλήσουν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Ζαχαράτου η μπάλα θα κοντράρει και θα καταλήξει κόρνερ.

Στην επανάληψη η Α.Ε. Λευκίμμης θα πιέσει με τον ξεκίνησα όμως ο Απόλλωνας ήταν αυτός που είχε τις ευκαιρίες να σημειώσει ακόμη ένα γκολ με κυριότερη φάση στο πρώτο εικοσάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου το σουτ του Φλέγγα Γ. που τράνταξε το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Στην συνέχεια θα ισορροπήσει και οι φιλοξενούμενοι θα φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με τον Κιπτίου με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Η πίεση των φιλοξενούμενων θα συνεχιστεί και ο Τσεβανέδης με ωραία προσπάθεια θα κάνει την ανατροπή για την Α.Ε. Λευκίμμης.

Έτσι λοιπόν η ομάδα του Ευπαλίου έχασε μεγάλη ευκαιρία να πετύχει μια σημαντική νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Το φιλμ του αγώνα

2′ Παναγιωτόπουλος θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα το γκολ θα ακυρωθεί ως οφ σάιντ.

12′ Ο Παπανδρέου θα μπει μέσα στην μεγάλη περιοχή θα σουτάρει θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας.

28′ Γκοοολ Ωραία πάσα του Παπανδρέου ο Ρουμπάτος από θέση τετ α τετ θα νικήσει τον Λέτσο 1-0.

40’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σπόρα η μπάλα λίγο άουτ.

45′ Ωραίο σουτ από τον Ζαχαράτο η μπάλα θα κοντράρει κόρνερ.

57′ Ατομική προσπάθεια του Παναγιωτόπουλου θα κόψουν οι αμυντικοί η μπάλα θα κοντράρει στα πόδια παίκτη του Απόλλωνα και καταλήγει άουτ.

64′ Σουτ του Ζαχαράτου η μπάλα θα κοντράρει κορνερ.

65’Εκτέλεση κόρνερ του Τσεβανέδη κεφαλιά του Κιπτίου η μπάλα ελάχιστα άουτ μεγάλη ευκαιρία για την Α.Ε. Λευκίμμης.

66΄ Σέντρα του Παπανδρέου σε λάθος θέση ο Σμπόρας η μπάλα θα φύγει πλάγια νέα προσπάθεια για τον Απόλλωνα θα διώξουν σε κόρνερ

67’Φάση διαρκείας για τον Απόλωνα ο Φλέγγας Γ. τελικός αποδέκτης η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

68’Η Α.Ε. Λευκίμμης διαμαρτύρεται για οφ σάιντ.

73′ Έξυπνο σουτ του Παναγιωτόπουλου η μπάλα άουτ.

74’Μακρινό σουτ του Κιπτίου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

83’Γκοοολ Σουτ στην κίνηση από τον Κιπτίου η μπάλα στα δίκτυα η Α.Ε. Λευκίμμης ισοφαρίζει 1-1.

85′ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Τσεβανέδη θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Κοντογιώργης.

87′ Γκοοολ Ο Τσεβανέδης θα κάνει την ανατροπή σε μια φάση που οι γηπεδούχοι θα διαμαρτυρηθούν για οφσάιντ 1-2.

92’Μεγάλη ευκαιρία με τον Παπανδρέου να κάνει την κεφαλιά και τον Λέτσο να αποκρούει σωτήρια και αποτρέπει την ισοφάριση .

Διαιτητής: Ψυχουλας Δημήτριος (ΕΠΣ Βοιωτίας)

Βοηθοί: Παγούρας Βασίλειος – Δελής Λεωνίδας (ΕΠΣ Βοιωτίας)

Παρατηρητής: Κωνσταντίνου Γεώργιος (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας)

Παρατηρητής αγώνα Χρήστος Δημόπουλος

Απόλλων Ευπαλίου: (Μίχος): Κοντογιώργης , Φλέγγας Δ. ,Ζέρβας,Κούσουλας,Φλέγγας Γ.,Ζέρβας (Κοντός 88′), Παναγιωτόπουλος, Ζαχαρόπουλος (60’Ράμμος), Ρουμπάτος, Παπανδρέου, Σμπόρας (93’Αποστολόπουλος).

ΑΕ Λευκίμμης: (Παλαιοχωρίτης) Λέτσο, Κωστακιώτης, Ανυφαντής, Παπαδόπουλος Βούλγαρης, Πανταζής, Κιπτίου, Ζαχαράκης (62΄Κίρτζος), Βλάσης (46’Βλάχος), Τσεβανέδης (87’Κουλούρης),Γαστεράτος.

Πηγή: nafpaktianews.gr